Trendy 2016: Nagie torty, wiszące dekoracje…

Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego zajmuje dużo czasu i jest niezwykle pracochłonna, jednak nikt nie wątpi w to, że warto poświęcić przygotowaniom jak najwięcej uwagi, ponieważ wspomnienia z tego dnia zostają w naszej pamięci do końca życia. Na pewno pomocne okażą się wszystkie poradniki, warto także zwrócić uwagę na najnowsze trendy ślubne.

“Nagi” tort weselny

Przyjęcie weselne nie może odbyć się bez tradycyjnego, weselnego tortu. W tym roku popularnością nie będą cieszyć się jednak torty z lukrowanymi ozdobami, ale tzw. Naked Cake, czyli nagie torty ślubne. Co to oznacza? Dużo lepiej sprawdzą się proste, piętrowe torty z kremem, ale bez lukrowanych figurek, motylków czy śmietanowych kwiatków. Tort znacznie lepiej udekorować świeżymy kwiatami lub owocami. Naked Cake to wyraźny sygnał, że weselne dekoracje zmierzają w kierunku eleganckiego minimalizmu.

6b8ad02f8cea4cbd9363ec95f8c16d63

Żródło: weddingsparrow.co.uk

 

Źródło: weddingsite.co.uk

Źródło: weddingsite.co.uk

Żródło: hellomay.com.au

Żródło: hellomay.com.au

Wiszące dekoracje

W 2016 roku wszyscy bez wątpienia zakochają się w wiszących dekoracjach weselnych. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju lampiony, gigantyczne żywe roślinne kule, a także misternie plecione klatki na kwiaty staną się prawdziwym hitem. Dobrze sprawdzą się także witraże czy szklane kule. To świetna aranżacja niezależnie od miejsca organizacji wesela. Szczególnie efektownie mogą wyglądać dekoracje wykonane samodzielnie – w tym sezonie perfekcjonizm zdecydowanie nie jest w modzie. Pary, które kochają zieleń, mogą także zawiesić u sufitu gałązki drzew; to wspaniały pomysł zwłaszcza wiosną, kiedy pączki zaczynają przekształcać się w kwiaty. Świetnym rozwiązaniem są też długie girlandy z żywych, najlepiej drobnych kwiatów.

fot. ETNIO/mojepierwszewesele.pl

fot. ETNIO/mojepierwszewesele.pl

fot. ETNIO/mojepierwszewesele.pl

fot. ETNIO/mojepierwszewesele.pl

kc wedding 7

fot. FOTOLIA

Żródło: lamsweddings.com

Żródło: lamsweddings.com

Żródło: thesweetestoccasion.com

Żródło: thesweetestoccasion.com

bf08b5d48b74681c53b886576577f81b

Lampiony i świece

To dekoracje, które sprawią, że weselna sala stanie się miejscem magicznym, wręcz czarodziejskim. Delikatne lampiony wykonane z różnokolorowych, przezroczystych materiałów warto zawiesić zwłaszcza przed wejściem na salę, a także rozwiesić wokoło parkietu – w ten sposób niemal całe pomieszczenie będzie wypełnione miękkim, ciepłym światłem. Doskonałym pomysłem jest również rozstawienie świeczek na stole – można do tego użyć albo wysokich, eleganckich świeczników, albo szklanych podstawek, udekorowanych wstążką. Ciekawym rozwiązaniem może być zawieszenie żyrandoli z grubymi świeczkami.
Zarówno świeczki, jak i lampiony sprawią, że atmosfera stanie się bardziej intymna, kameralna, dlatego to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla niezbyt dużych wesel lub przyjęć zorganizowanych w mało przytulnych pomieszczeniach.

FOT: Garden weddings // Aisle Perfect.

FOT: Garden weddings // Aisle Perfect.

Źródło: huffingtonpost.com

Źródło: huffingtonpost.com

Źródło: huffingtonpost.com

Źródło: huffingtonpost.com

Źródło: styleunveiled.com

Źródło: styleunveiled.com

Źródło: deerpearlflowers.com

Źródło: deerpearlflowers.com

Wysokie wazony

Na stołach, oprócz świec, królować będą wysokie wazony. To kolejny trend potwierdzający powrót do szykownego minimalizmu. Najlepiej sprawdzą się proste, szklane naczynia, raczej dość wąskie, które lepiej będą eksponować bukiety kwiatów. Wazony warto ustawiać w centralnych miejscach stołów; nie należy jednak przesadzić z ich ilością, ponieważ o ile wyglądają bardzo efektownie, to mogą przeszkadzać w swobodnych rozmowach z gośćmi po drugiej stronie stołu. Dobierając kwiaty do wazonu lepiej zdecydować się na jak najjaśniejsze barwy – w ten sposób można zyskać wrażenie większej przestronności.

Żródło: lafeteweddings.com

Żródło: lafeteweddings.com

Źródło: elizabethannedesigns.com

Źródło: elizabethannedesigns.com

Źródło: modwedding.com

Źródło: modwedding.com

Źródło: jenosullivan.com

Źródło: jenosullivan.com

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page

1 Komentarz w Trendy 2016: Nagie torty, wiszące dekoracje…

  1. Dominika
    07/31/2016 at 15:51 (8 lat ago)

    Ja przygotowywałam swój ślub ponad rok i najchętniej zrobiłabym to jeszcze raz bo mam mnóstwo niewykorzystanych pomysłów w głowie. Generalnie jakby jakaś Panna Młoda, która organizuje wesele w okolicach Gliwic, Katowic itp., potrzebowała porady to służę pomocą co do sali, fotografa, dekoratorki itd. Z marszu mogę również polecić cukiernie, którą wybrałam w ciemno, a okazała się strzałem w dziesiątkę bo tort był super. http://www.piekarniasaba.pl/asortyment_cukiernia.html, Mam więcej kontaktów więc zachęcam do pytań :)

    Odpowiedz
Dodaj komentarz