Trend na weselu: papierowe dekoracje

W ostatnich latach papierowe dekoracje cieszą się coraz większą popularnością, a to dlatego, że są efektowne. Bez większego wysiłku można je wykonać samodzielnie, a gotowe są tanie. Prezentujemy kilka papierowych dekoracji, które warto umieścić na liście, planując wesele.

Dlaczego wybrać papierowe dekoracje?

Papierowe dekoracje mają co najmniej kilka zalet: większość z nich nie jest skomplikowana, zatem można je wykonać samodzielnie lub angażując najbliższych. Należysz do osób, które kupując, mają na uwadze środowisko naturalne? Papierowe dekoracje stworzone z myślą o weselu można wykorzystać również po uroczystości – mogą stać się elementem wystroju mieszkania, wprowadzając niepowtarzalny klimat.
Współcześnie weselnych trendów jest wiele, a papierowe dekoracje pojawiają się coraz częściej na weselach. Jeżeli chcesz mieć modne wesele, które goście zapamiętają jako niezwykle i oryginalne, to nie może na nim zabraknąć papierowych dekoracji.

Papierowe dekoracje można wykorzystać na wiele sposobów – można nimi udekorować salę, na której będą bawić się goście, lub jedynie stoły. Niektóre, np. lampiony, mogą zostać umieszczone w ogrodzie otaczającym dom weselny. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Oto kilka papierowych dekoracji, które z powodzeniem mogą znaleźć się na weselu:

Dekoracyjne lampiony

Wystarczy kupić papierowe lampiony np. ze wzorem w kształcie serca (koszt ok. 1,5 zł za sztukę), a następnie we wnętrzu każdej umieścić świecę. W ten sposób powstają wyjątkowe, dekoracyjne lampiony, które można rozstawić wewnątrz weselnej sali lub w ogrodzie. Co ważne, papier, z którego zostały wykonane lampiony, jest niepalny – nie ma obaw, że wesele zostanie przerwane przez nieuwagę czy nieostrożność jednego z gości.

Chińskie lampiony

Wiszące lampiony w kształcie kuli to sposób na szybką metamorfozę sali weselnej, a przy okazji uzyskanie dodatkowego, klimatycznego oświetlenia. Kule są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możliwe jest stworzenie spójnego wystroju wraz z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Chińskie papierowe lampiony mogą też z powodzeniem być źródłem światła w ogrodzie – z daleka tak przystrojona przestrzeń będzie prezentować się wyjątkowo.

Żrodło: bridalguide.com

Żrodło: bridalguide.com

Papierowe girlandy

Ozdobne sznury w postaci papierowych girland można wykorzystać zarówno we wnętrzach, jak i ogrodzie. Mają one przede wszystkim walory estetyczne – pozwalają przystroić przestrzeń, w której będą bawić się zaproszone osoby. Można je zamocować nad sufitem lub ozdobić nimi okna. Niezależnie od koloru czy kształtu, po weselu można je wykorzystać jako dekorację ścian w np. salonie czy pokoju dziecięcym.

Rustic_Wedding_Inspirations_Ideas_10
Rozety dekoracyjne

Papierowe rozety również można wykorzystać na kilka sposobów – można nimi przyozdobić samochód, w którym będą jechać przyszli małżonkowie, lub drzwi sali weselnej. Jeżeli planowane wesele będzie odbywać się w mieszkaniu, to papierowe rozety warto umieścić na ścianach klatki schodowej – to sposób na szybką i chwilową metamorfozę tej przestrzeni bez wydawania dużej sumy pieniędzy.

Żródło: hostessblog.com

Żródło: hostessblog.com

Ażurowe dekoracje papierowe

Bez wątpienia ażurowe dekoracje z papieru przyciągają wzrok. W sklepach można zakupić np. papierowe, ażurowe motylki czy serca. Wystarczy kawałek sznurka, aby je zawiesić w dowolnym miejscu na sali weselnej czy ogrodzie. Można je też wykorzystać do ozdoby stołu. Z powodzeniem mogą być ciekawą alternatywą dla bukietu – wystarczy tylko dorobić lub dokupić papierowe rurki, na których dekoracje zostaną umieszczone.
Które papierowe dekoracje szczególnie przypadły Wam do gustu?

chair-doilies (1)

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz