Jak zrobić kopertę na zaproszenie DIY?

Zaproszenia ślubne hand made to ostatnio bardzo popularny trend wśród par młodych przygotowujących się do uroczystości. Jak zrobić własnoręcznie ciekawą i oryginalną kopertę, w którą włożymy zaproszenie ślubne? Oto kilka propozycji.

Zaproszenie gości na ślub to pierwszy akord, przedsmak zbliżającej się uroczystości. Tradycyjnie zapraszamy gości odpowiednio wcześniej, aby mogli przygotować się (mentalnie i finansowo) do imprezy. Niektórzy zaczynają objazd po rodzinie już 3 miesiące przed ślubem, inni na miesiąc przed. Każdy chce, żeby zaproszenie, które wręcza, było wyjątkowe i unikalne. Wiele par zamawia specjalne projekty zaproszeń w drukarni, inni idą o krok dalej i postanawiają zrobić zaproszenie własnoręcznie. Na tę drugą opcje decydują się zazwyczaj ci, którzy mają do przygotowania zaproszenia na bardzo kameralne wesele, chociaż nie jest to regułą.

Przygotowane DIY czy wydrukowane zaproszenie należy włożyć do koperty. Dziś przedstawiamy wam kilka ciekawych sposobów na zrobienie własnej i oryginalnej koperty handmade.

Tradycyjna koperta w wersji origami

Jak odświeżyć wygląd klasycznej koperty? Można po prostu złożyć ją samemu z kolorowego papieru. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że nasza koperta jest też zaproszeniem, ponieważ w tej wersji kopertę składamy z kartki, na której wydrukowaliśmy informację dla gości. Tego typu zaproszenie najlepiej składać ze wzorzystego, kolorowego papieru. Wystarczy poćwiczyć, złożyć krok po kroku i mamy całość gotową!

Z czterech kołeczek

Ten typ zaproszenia wymaga nieco więcej pracy niż poprzednia, ale efekt jest naprawdę zaskakujący. Koperta finalnie ma kształt kwadratu, a stworzona jest z czterech kolorowych kółeczek.
Jak ją zrobić? Zobacz filmik.

W kształcie serca

Serce to bez wątpienia najbardziej odpowiedni wzór do przygotowania koperty ślubnej i zaproszenia w jednym. Do wykonania tego typu zaproszenia potrzebujesz papieru A4 lub papieru o proporcjach A4. Najlepiej, gdyby papier po jeden stronie miał określony wzór, wewnątrz na tej gładkiej stronie możemy nadrukować treść naszego zaproszenia.
Jak stworzyć tego typu oryginalne zaproszenie? Obejrzyj filmik.

Japońska koperta

Kolejny przykład na kopertę w formacie kwadratu, która atrakcyjnie będzie prezentować się jako zaproszenie ślubne. Do wykonania tego typu koperty potrzebujesz papieru w formacie kwadratowym w kolorystyce i wzornictwie, zaproszeń ślubnych i treści zaproszenia na osobnej, kwadratowej kartce. Efektem jest ładnie złożona, zakładana koperta, którą można przewiązać kolorową wstążką.

Kwadratowa koperta origami

W tym rozwiązaniu zaproszenie jest jednocześnie kopertą. Do przygotowania tego typu koperty-zaproszenia potrzebne nam jest papier, który po jednej stronie będzie miał wybrany przez nas wzór, a po drugiej będzie gładki . Na tej gładkiej stronie możemy wydrukować treść zaproszenia ślubnego, a potem musimy je tylko odpowiednio złożyć.

Tego typu kopertę można wykonać tę kopertę z dowolnego rodzaju papieru — papieru do scrapbookingu, papieru do pakowania lub zwykłego papieru do notatników.

Efektowna koperta z harmonijką

Elementem wyróżniającym tego rodzaju kopertę jest ciekawie wyglądający ozdobnik w kształcie harmonijki. Zobacz jak złożyć samemu taką kopertę.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz