Wesele w stylu industrialnym

Uwielbiasz industrialny wystrój wnętrz i marzysz, żeby również ten styl królował na twoim weselu? Wszystko co proste i przemysłowe może być idealnym motywem przewodnim. Sprawdź, w jaki sposób może wprowadzić takie elementy na swoim weselu.

Sala

Pierwszą kwestią, która jest bardzo ważna w kontekście organizacji wesela w stylu industrialnym, jest wybór odpowiedniej sali. Taka ze złoconymi ścianami niekoniecznie dobrze się sprawdzi. Jeżeli w twojej okolicy nie ma poprzemysłowych obiektów do wynajęcia, poszukaj chociaż takich z surową cegłą na ścianie albo z widocznymi elementami instalacji. Sala powinna być także przestronna, najlepiej z wysokim sufitem i dużymi oknami. Na tym tle dobrze wygląda drapowany, biały materiał, przypominający, że jest to jednak eleganckie wesele.

W przypadku wesela w stylu industrialnym warto jak najbardziej ograniczać zastosowaną paletę barw. Mogą się w niej pojawić także pastele, ale z pewnością nie powinny dominować i pojawić się mogą tylko jako akcent. Innymi elementami sali weselnej, które bardzo kojarzą się ze stylem industrialnym, są wzory geometryczne, szczególnie bardzo modne heksagony. To właśnie one przytulnie mogą dzielić przestrzeń w formie ścianek i przepierzeń. 

tort-wesele-industrialne

Dekoracje

W przypadku stylu industrialnego im mniej jest dekoracji, tym lepiej. Dlatego jest to opcja na pewno przyjazna dla portfela. Najlepiej sprawdzą się surowe, drewniane stoły bez obrusów. Proste kompozycje z kwiatów dobrze prezentują się w metalowych konstrukcjach, z dodatkami takimi jak na przykład żarówki albo inne elementy metalowych konstrukcji fabryk. Poza metalem sprawdzi się także wszystko, co wykonane jest z drewna. Kwiaty warto zachować w ubogim zestawieniu kolorystycznym (zgaszona zieleń i brudna biel). Najlepiej pasować będą niskie kompozycje.

Nad stołem dobrze wyglądają zawieszone żarówki bez osłonek. Klimatu dodadzą także liczne świece, szczególnie białe, proste, bez ozdób, lekko wypalone, ustawione na przykład na metalowej lub drewnianej podstawce albo metalowe latarnie.

W stylu industrialnym są także wszelkie ozdobne ścianki jako tło do zdjęć lub miejsce siedzenia pary młodej.

dekoracje-wesele-industrialne

Stroje

Stroje panny i pana młodego, które mają nawiązywać do stylu industrialnego, powinny być przede wszystkim proste i geometryczne. Ważną rolę odgrywają dodatki, takie jak na przykład miedziana biżuteria i mucha lub poszewka w takim samym kolorze. Świetnym wyborem jest prosta, dopasowana suknia połączona z wyrazistą, miedzianą bransoletą na rękę. Pan młody postawić może na garnitur w mniej typowym dla ślubów kolorze, na przykład brązie lub bordo.

Papeteria

Ślubna papeteria pasująca do ślubu z industrialnym motywem przewodnim powinna być równie prosta, surowa i geometryczna. Dobrze wyglądają na przykład litery w metalicznym kolorze. W takim samym wzorze powinny być winietki, oznaczenia stołów, menu etc. Najlepsza czcionka to taka, która przypomina ręczne pismo. W ten sposób da się gościom również znać co do stylu całego przyjęcia.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz