Ślub w stylu vintage

Organizacja ślubu w otoczce konkretnego stylu cieszy się od jakiegoś czasu bardzo dużym uznaniem. Dopracowanie poszczególnych elementów na każdym szczeblu tego pięknego dnia jest niezwykle istotne i zarazem wymagające, ale efekt jest oszałamiający. Coraz częściej na celowniku Pary Młodej pojawia się styl vintage, który przeżywa teraz prawdziwe odrodzenie w branży weselnej.

Ogromną skarbnicą wiedzy, z której można zrealizować najpiękniejsze pomysły, jest miniona epoka i okolice lat 50, czy 60. Wystarczy otworzyć album swojej babci lub prababci, by zobaczyć, na czym polegała ówczesna moda. Kobiety na całym świecie pokochały wszystko to, co jest powiązane ze stylem retro. Do zrealizowania planu nie będą potrzebne specyficzne i trudno dostępne elementy dekoracyjne i odzieżowe.

Państwo Młodzi w stylu vintage

Przeglądając stare zdjęcia i obecne inspiracje można zauważyć, że dużą uwagę przykuwa fryzura Panny Młodej, a zwłaszcza jej ozdoba. Tutaj królują ponadczasowe perły, pióra, delikatne kompozycje z kwiatów i spinki. Do stylu wpisują się również małe okrycia głowy, czyli tak zwane toczki lub fascynatorki. Wykonane z delikatnej siateczki z dodatkiem piór przywołają niejedną fotografię z dawnych lat.

Suknia ślubna w stylu vintage charakteryzuje się długim, lejącym lub lekko rozkloszowanym fasonem z dużą ilością wcześniej wspomnianej koronki bądź jednolitego materiału. Świetnym i bardzo oryginalnym pomysłem może być renowacja starej kreacji waszej babci, która być może zalega gdzieś w starej szafie. Przyszły małżonek również może wyglądać stylowo dzięki dodatkom. Szelki, kamizelka, mucha w tej sytuacji są na pewno mile widziane.

Retro dekoracje

Vintage to niezwykła tradycja, którą pokochały młodsze i pamiętają starsze pokolenia. Dekoracje weselne przeniosą w podróż zarówno świeżo upieczonych małżonków, jak i zaproszonych gości. Charakterystyczne dla tego stylu są zdobione i żłobione zastawy, parasole, bielone świeczniki lub wazony i wszelkie antyczne gadżety. Wszystkie wymienione elementy mogą mieć zastosowanie na sali weselnej. Na stole słodkim, wiejskim lub w miejscach dekoracyjnych można postawić np. maszynę do pisania, czy klatki na ptaki. Świetnym pomysłem będzie również nakrycie delikatnymi koronkowymi serwetami.

Kwiaty, kolorystyka i dodatkowe atrakcje

Każdy styl jest określony konkretną kolorystyką oraz charakterystycznymi kwiatami. Wizytówką klimatu retro są odcienie beżu, pudrowego lub brudnego różu. Jeżeli chodzi o kwiaty, idealnie sprawdzą się klasyczne róże, piwonie i gipsówka. Dodatkową atrakcją będzie np. zabytkowe auto, którym pojedzie Para Młoda. Wbrew pozorom firmy wypożyczające auta z pewnością mają odpowiedni model w swojej ofercie. Dopełnieniem zabawy i klimatu może być muzyka z dawnych lat. Jeżeli nie chcecie, aby goście się przy niej bawili cały czas, alternatywą mogą być piosenki w tle podczas ciepłego dania.

 

Dekoracje w stylu vintage  w sklepie

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz