Ślub w Walentynki – czy to dobry pomysł?

Walentynki, chętnie obchodzone również w Polsce, to prawdziwe święto miłości. Dlatego wydaje się, że ten termin jest idealny na wzięcie romantycznego ślubu. Jakie plusy przemawiają na rzecz wybrania lutowej daty i czy jest to dobre rozwiązanie?

Dekoracje

Zaletą 14 lutego jest fakt, że wiele lokali ma już przygotowany specjalny wystrój. Neonowe serca, dekoracyjne kompozycje i kwiatowe ścianki sprawiają, że dużo łatwiej jest poczuć ducha miłości i dostosować się do tych propozycji. Romantyczna atmosfera będzie wyczuwalna również na zewnątrz lokalu. Ciekawym pomysłem na dekoracje walentynkowe są także ozdobne łapacze snów albo ażurowe, papierowe serca, które zawsze dodają wiele lekkości oknom i całej cali. W ten sposób połączysz na przykład stylu boho z zimową scenerią.
Również w kategorii zaproszeń ślubnych lub podziękowań dla gości można postawić na motywy walentynkowe, przede wszystkim dekoracje z serduszkami, które są przecież jak najbardziej odpowiednie i najłatwiej jest znaleźć odpowiedni wzór. Ciekawym pomysłem na podziękowania, który zrobić można samodzielnie, są małe słoiczki z przybraniem, wypełnione cukierkami-serduszkami. Innym akcentem są na przykład ozdobne ciastka kruche lub wręcz pierniczki ze stosownym napisem.
Walentynki, jako dzień zimowy, raczej nie zachwycą gości pięknym słońcem, ale w przypadku wesela ma to pewne plusy. Wieczorem łatwo jest wyczarować przytulny, intymny nastrój, wybierając na przykład lokal z kominkiem czy stawiając na dekoracje złożone ze świec. Dodatkowo walentynkowe przeboje muzyczne to wszystkie piosenki o miłości, więc idealnie pasować będą one do klimatu wesela. Goście naprawdę poczują łączące was uczucie, co będzie miało także emocjonalny wymiar.

slub-wesele-w-walentynki
Strój

Walentynki wymagają specjalnego stroju. Z jednej strony jest to wciąż zima, co narzuca pewne ograniczenia, ale jednocześnie ciekawym akcentem jest wprowadzenie elementów czerwonych i różowych do klasycznej, romantycznej sukienki. Dotyczy to również stroju pana młodego. Muszki, krawaty, poszetki – to łatwe do skomponowania dodatki dla panów. Panny młode z kolei wybrać mogą dekoracyjne, szerokie pasy i kokardy albo nawet postawić na odważną, czerwoną narzutkę na suknię ślubną czy czerwoną parasolkę z kształcie serca. Panie wybrać mogą również biżuterię z motywem serduszek.
Równie ciekawy powinien być walentynkowy bukiet. W tym okresie świetnie sprawdzają się czerwone róże. Jeżeli czerwień nie jest twoją ulubioną barwą, zawsze wybrać można różowe kwiatki. Ślub zimą to także różne ograniczenia. W tym czasie wiele popularnych gatunków kwiatów ma bardzo wysokie ceny. Dlatego już na wstępie sprawdź, co jest dostępne i dopasuj do tego wizję swojego wyglądu.
Data 14 lutego jest bardzo popularna, dlatego z odpowiednim wyprzedzeniem należy rozważyć konieczność rezerwacji terminu w urzędzie, kościele i restauracji. W końcu jak rzadko która, jest to data łatwa do zapamiętania, więc możecie spodziewać się życzeń jeszcze wiele lat po ślubie.

Dekoracja ślubne w walentynkowym stylu

Więcej na http://www.slubny-swiat.pl/

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz