Jak zaplanować ślub eco-friendly?

Śluby nie są zazwyczaj przyjazne dla środowiska. Może na nich pojawić się dużo odpadów spożywczych, wyrzucanych po uroczystości dekoracji i plastikowych opakowań, nie wspominając już o śladzie węglowym pozostawionym przez podróżujących gości. Z tego powodu coraz większa liczba par zwraca uwagę również na bardziej ekologiczne sposoby organizacji ślubu i wesela.

1.Wybierz lokalizację blisko ciebie

Największy ślad węglowy z twojego ślubu pochodzi z podróży, więc jeśli znajdziesz miejsce, które bardzo ci się spodoba, a jednocześnie jest położone w pobliżu miejsca zamieszkania większości twoich gości, to najlepszy wybór.

2. Zmniejsz liczbę gości

Ścisłe przestrzeganie listy gości zmniejsza ilość odpadów. Korzyścią jest piękne intymne wesele, które pozwala zaoszczędzić pieniądze lub uwolnić trochę budżetu do wydania na jedzenie albo picie dla gości.

3. Oryginalna papeteria

Zamiast jednorazowych papeterii, na przykład do oznaczenia numerków stołów lub wizytówek oznaczających miejsce konkretnego gościa, dużo ciekawszym pomysłem są specjalne ciasteczka z namalowanymi barwnikami lub lukrem informacjami.

beautiful-3062365_640

4. Drugie życie sukienki

Wyprodukowanie sukni ślubnej pochłania naprawdę wiele materiału. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kreacja vintage z drugiej ręki. Jeżeli chcesz wybrać nową suknię, zwróć uwagę, czy jej projektant jest etyczny i swoje materiały pozyskuje z przyjaznych dla środowiska źródeł.

5. Nie wyrzucaj swojej sukienki na śmietnik

Popularnym trendem stało się robienie sobie sesji zdjęciowych, w trakcie których niszczysz sukienkę, skacząc w morzu lub jeżdżąc konno. Oszczędzanie sukienki, aby przekazać ją następnemu pokoleniu lub ją sprzedać, jest o wiele bardziej etyczne i pomaga sprawić radość komuś innemu.

6. Używaj zaproszeń z recyklingu i nadających się do recyklingu

Jeśli zdecydujesz się na zaproszenia na papierze, upewnij się, że goście mogą je poddać recyklingowi. Brokat, wstążki, klej i inne ozdoby mogą uniemożliwić ich przetworzenie, więc wybierz firmę, które robi proste zaproszenia, na przykład na odzyskiwanym papierze. W karcie można również zamieścić linijkę, w której goście delikatnie poproszeni zostaną o recykling zaproszenia po ślubie.

7. Unikaj jednorazowych akcesoriów

Plastikowe słomki na szczęście usuwane są z większości kawiarni, ale twoje miejsce ślubu może nie zdążyć nadrobić zaległości. Może się wydawać, że jednorazowe naczynia nie stanowią problemu na ślubie. W końcu je się z naczyń porcelanowych. Jednak zwróć uwagę, czy na przykład barmani nie będą podawać napojów w plastikowych naczyniach do wynoszenia na zewnątrz albo nie będą proponować plastikowych mieszadełek.

8. Mądrze wybierz kwiaty

Najlepszym sposobem na zmniejszenie wpływu kwiatów ślubnych na środowisko naturalne jest korzystanie z kwiatów sezonowych i lokalnych. Nie tylko drastycznie ograniczy to emisję dwutlenku węgla związaną z przesyłaniem kwiatów poza sezonem, ale także wpłynie to korzystnie na twój portfel. Zapytaj o cały łańcuch dostaw, aby upewnić się, że kwiaty są uprawiane lokalnie, a nie tylko pochodzą od lokalnego hurtownika.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz