Ślub 2018 – 5 ciekawych pomysłów

Ślubne trendy zmieniają się co sezon. Jeżeli planujecie ślub w 2018 r., sprawdźcie co będzie modne, a co zdecydowanie passé. Prezentujemy 5 najgorętszych trendów zbliżającego się sezonu ślubnego.

 

1. Ślub i wesele w gronie najbliższych

Duże i huczne wesele? Niekoniecznie – w nadchodzącym roku bardzo modne będą kameralne uroczystości w gronie najbliższych. Jeżeli chcecie bawić się w gronie wyłącznie bliskiej rodziny i przyjaciół, nie ma przeszkód – zorganizujcie niewielką uroczystość zaślubin. Przy okazji będzie ona modna – wpasujecie się w aktualne trendy.

Ślub i wesele na kilka lub kilkanaście osób to również spora oszczędność. Za zaoszczędzone pieniądze możecie zaplanować np. podróż poślubną lub zakupić sprzęty do wspólnego mieszkania.

2. Kilka stylów do wyboru

Planując wesele w 2018 r., możecie zdecydować się na jeden z wielu modnych stylów, np. romantyczny lub glamour. Jesteście minimalistami i – zamiast przepychu – zdecydowanie bardziej cenicie sobie przestrzeń? Ucieszy Was zatem informacja, że w nadchodzącym sezonie ślubnym minimalistyczne akcenty ponownie będą w modzie. Możecie śmiało połączyć biel z paletą szarości, a weselną salę udekorować jednym rodzajem kwiatów.

W modzie pozostaje też styl boho, który wyróżnia się mnogością kolorów i wzorów. Jeżeli styl boho jest dla Was zbyt intensywny, ale planujecie ślub i wesele w plenerze, możecie urządzić uroczystość w stylu rustykalnym.

3. Bukiety ślubne – wracają kaskadowe kompozycje

Odświeżone, bo kolorowe i z dużymi, często również egzotycznymi, kwiatami – do mody powracają kaskadowe bukiety ślubne. Takie kompozycje były na topie w latach 80. ubiegłego wieku. Jeżeli macie ochotę na ślub w stylu vintage, to kaskadowa wiązanka ślubna będzie idealnym wyborem – z pewnością zaskoczycie gości tym akcentem.

Jeżeli chodzi o kolory kaskadowym bukietów, to w nadchodzącym sezonie modne będą wiązanki zarówno jedno-, jak i wielokolorowe. Nie ma przeszkód, aby w bukiet wpleść pachnące owoce.4. 

4. Przezroczyste namioty

Ślub na świeżym powietrzu? To doskonały pomysł, ale nie można zapomnieć, że pogoda potrafi zaskoczyć nawet w środku lata. Z tego względu organizatorzy polecają na wszelki wypadek przygotować namioty, w których – w razie deszczu – mogłoby odbyć się weselne przyjęcie. W 2018 r. białe namioty ustąpią przezroczystym. To prawdziwy hit nadchodzącego sezonu ślubnego.

Planujecie wesele na świeżym powietrzu? Poszukajcie firmy, która wypożycza przeszklone namioty, czyli z oknami od podłogi aż po sufit. W razie gdyby pogoda się popsuła, nie zostaniecie pozbawieni widoków.

5. Jadalne wizytówki

Aby uniknąć zamieszania, większość przyszłych małżonków decyduje się ustawić wizytówki na stołach, przy których zasiądą goście. Jeżeli zamierzacie pójść za tym trendem, zdecydujcie się na hit najbliższego sezonu ślubnego – jadalne wizytówki. Może to być ciastko, w które zostanie wetknięta wizytówka z jadalnego papieru na patyku, może to być także owoce (np. brzoskwinia), na który zostanie naniesiony napis.

Winietki ślubne możecie dopasować do stylu, w jakim ma odbyć się wesele. Jeżeli planujecie uroczystość na zewnątrz, pomysł z owocowymi wizytówkami sprawdzi się idealnie.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz