Ślub z social media czy bez? Plusy i minusy

Media społecznościowe w dzisiejszych czasach odgrywają ogromną rolę. Bez smartfonów, tabletów, laptopów nie ruszamy się nigdzie. Zainstalowane aplikacje portali takich jak: Instagram, Facebook, Pinterest i Twitter są podstawowym sposobem na sprawną komunikację ze znajomymi i obserwatorami. Tym obecnie żyjemy i co jest zdumiewające, użytkowników jest coraz więcej bez względu na wiek. Jedni wolą czerpać informacje i być w cieniu a drudzy pokazują bez wahania swoje codzienne życie.


Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu jest oczywiście ceremonia ślubna i przyjęcie weselne. Przygotowania do tego wydarzenia trwają czasami nawet dwa lata i bardzo często małżeństwa określają ten czas jako równie piękny i ekscytujący. Ślub z social media stał się bardzo popularnym sposobem na dzielenie się swoimi chwilami z wielką rzeszą ludzi. Niektórzy zaczynają pokazywać już zwykłe przygotowania, dzięki czemu obserwatorzy mają wgląd na przyszłe zaproszenia, dodatki lub nawet wieczory kawalerskie i panieńskie. Decyzja o tym, czy ślub będzie relacjonowany za pomocą zdjęć i krótkich filmików, oznaczany w słynnych hashtagach ma swoje wady i zalety. Zanim decyzja zapadnie, warto przemyśleć wszelkie wątpliwości.

Zalety

Znajomi, którzy na co dzień interesują się życiem codziennym i śledzą relacje, z pewnością będą czekać, chociażby na ułamek wesela. Świeże zdjęcie lub filmik powinni zrobić obecni na weselu znajomi tak, aby Para Młoda nie zaprzątała sobie głowy takimi sprawami. Warto pamiętać o tym, żeby nie przeszkadzać w pracy profesjonalnej obsłudze, czyli kamerzyście i fotografowi. Pokazywanie ślubu w pewnym sensie jest również inspiracją dla przyszłych małżonków będących po drugiej stronie telefonu. Osoby, które są na bieżąco, mogą zobaczyć, jak wygląda sala i w jaki sposób zabawę prowadzi wodzirej lub zespół. Takie rozwiązanie jest również dobre w sytuacji, gdy para nie zdecydowała się na uwiecznienie wesela poprzez zdjęcia i film konkretnych firm. Zbieranina momentów zapisanych przez gości będzie niezwykłą pamiątką.

Wady

Podstawową wadą takiego rozwiązania jest brak prywatności. Jest to znaczące dla osób, które nie lubią dzielić się swoimi prywatnymi sprawami na forum publicznym. Pierwsza część tego pięknego dnia rozpoczyna się ceremonią, która powinna być przeżyta w odpowiedni sposób. Niestety nie każdy o tym pamięta i niekiedy można zauważyć, że goście wolą obserwować przebieg za pomocą urządzeń elektronicznych. Ta sama uwaga dotyczy samej zabawy weselnej. Z pewnością Parę Młodą ucieszy widok pełnej i bawiącej się sali niż świecące ekrany telefonów. Problemem są także tak zwane przedpremierowe zdjęcia na portalach społecznościowych. Oznacza to, że zaproszeni znajomi już w ciągu dnia pokazują to, jak wygląda Para Młoda. Wstawić takie zdjęcia owszem można, ale po uzgodnieniu i co najważniejsze po weselu.
Aby uniknąć rozczarowań, warto zaznaczyć, jakie jest stanowisko odnośnie do mediów społecznościowych. Wyrażając zgodę, można poprosić o to, aby zdjęcia i hashtagi były odpowiednio oznaczane. Dzięki temu przyszli małżonkowie będą widoczni dla większej ilości osób. Natomiast jeżeli chcemy uniknąć relacji ślubu, koniecznie należy o tym wcześniej zakomunikować.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz