5 ciekawych ślubnych trendów na rok 2020

Końcówka roku zbliża się wielkimi krokami, a nasze myśli wybiegają w rok następny. Co będzie modne na ślubach w 2020 roku? Przedstawiamy kilka inspirujących trendów z całego świata.

1. Ślub i wesele eco friendly

Coraz więcej mówi się o zmianach klimatu, ochronie środowiska. Nic dziwnego, że idea zrównoważonego rozwoju pojawia się w naszym życiu i na uroczystościach rodzinnych, w tym ślubach i weselach.
Coraz częściej Państwo Młodzi starają się wpleść w uroczystość elementy eco-friendy. Na zachodzie rośnie popularność np. wegańskich obiadó, ślubów bez plastiku, czy oszczędnego transportu gości weselnych.

Elementy związane z ochroną środowiska naturalnego mogą przybierać różne formy:

  • zapraszanie gości na uroczystość za pośrednictwem strony internetowej bez drukowania zaproszeń ślubnych,
  • organizowanie autokarów do transportu w celu zmniejszenia ilości samochodów i tym samym emisji paliwa,
  • zachęcanie gości do korzystania z jednego kieliszka podczas całej imprezy,
  • całkowite zrezygnowanie z elementów plastikowych (jednorazowe talerzyki czy dekoracja ślubna).
  • wysyłanie zaproszeń na papierze z recyklingu.

Czytaj więcej: Jak zorganizować wesele eco-friendly?

2. Wesela na świeżym powietrzu.

Coraz więcej par chce zorganizować swój ślub i wesele „pod chmurką”. Na tego typu rozwiązanie decydują się zwłaszcza ci, których sakramentalne „tak” powiedzą  w miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień). W tej formie część wesela zostaje przeniesiona np. do ogrodu przed salę weselną. Ładna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Bardzo często po chmurką organizowane jest nie tylko wesele, ale również uroczystość ślubna. W Polsce jak na razie tego typu opcja jest trudna do organizacji. O ile ślub cywilny poza urzędem stanu cywilnego  jest możliwy po spełnieniu wymogów formalnych, to nadal niezwykle trudno uzyskać pozwolenie na ślub poza kościołem. Ale dla chcącego nic trudnego!

3. Druga suknia ślubna na przyjęcie?

W naszych warunkach wydaje się to zbyt kosztownym i ekstrawaganckim rozwiązaniem, ale…
Sukienka na przyjęcie weselne wydaje się znakomitym pomysłem. Nie musi być ona już tak wyszukana na tak jak ta na ślub, ale przede wszystkim wygodniejsza. Wówczas czujemy się swobodniej i nie martwimy się, że suknia ślubna zostanie zniszczona. Można ją odsprzedać w dobrej cenie.

4. Pupile na weselu

Jeśli Państwo Młodzi są dumnymi właścicielami zwierzaka, dlaczego ma go nie być z nimi w tym szczególnym dniu? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować pobyt swojego czworonożnego pupila również na weselu. Na zachodzie psy mogą pojawić się na uroczystości jako pomocnicy przynoszący np. obrączki ślubne czy prowadzący gości weselnych na przyjęcie. O ile pierwsza opcja w polskim warunkach jest mało prawdopodobna, to już ta droga jak najbardziej!

5. Kwiaty w wyrazistych kolorach

Kolorystycznie, im odważniej, tym lepiej. Na weselach w 2020 roku będą widoczne naturalne, ale kolorowe, wyraziste kwiaty z dużą ilością liści. W przyszłym roku kolory kwiatów będą odważniejsze, silniejszy i głębsze — pomyśl o gorących różach i fuksjach.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz