Jak zorganizować ślub na plaży?

Ślub na plaży jest marzeniem wielu zakochanych romantyków. Żadne miejsce na ceremonię ślubną nie dorówna piaszczystej plaży na tle której rozpościera się zachód słońca, turkusowe morze i altana ozdobiona kwiatami. Dlatego też coraz więcej narzeczonych decyduje się na zorganizowanie uroczystości ślubnej w plenerze.

Ślub cywilny w plenerze

Podobno aż 7% Polaków marzy o tym, żeby zorganizować ślub na plaży. Kiedyś przyjęcie sakramentu małżeństwa poza Urzędem Stanu Cywilnego należało do rzeczy niemożliwych. Od 1 marca 2015 roku o zgodę na tego typu ślub może prosić każda zaręczona para. Nie musi być to już wyjątkowa sytuacja (jak było do tej pory). Ceremonię ślubną w plenerze łatwiej jest zorganizować dla ślubu cywilnego. Taka zgoda jest trudniejsza do uzyskania w przypadku ślubu kościelnego czy konkordatowego.
Bardzo popularną alternatywą staje się organizowanie ślubu za granicą. Mimo że zorganizowanie udanego ślubu cywilnego na plaży wymaga dużego nakładu pracy i jest wielkim wyzwaniem, to ze względu na klimat i nastrój, nikt nie jest w stanie opisać tego słowami.

Odpowiednie przygotowanie

Do ślubu cywilnego zorganizowanego na świeżym powietrzu powinniśmy się odpowiednio przygotować. Istotne jest bowiem złożenie podania do kierownika Urzędu z prośbą o udzielenie uroczystości ślubnej poza USC. Konieczne jest wybranie miejsca, w którym zostanie powieszone godło państwowe, a także znajdzie się stół oraz krzesła dla urzędnika, Pary Młodej i świadków. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Ślub w plenerze.

sweet-ice-cream-photography-93638

Wybór miejsca

Organizując uroczystość plenerową zaślubin musimy pamiętać o właściwym charakterze miejsce, które powinno być komfortowe, zaciszne i odpowiednio przygotowane. Pogoda w Polsce lubi nas zaskakiwać, dlatego warto zawsze mieć w planie zadaszone miejsca, w które będziemy mogli przenieść ceremonię.
Kiedy wybierzecie odpowiednie miejsce, dowiedzcie się koniecznie, do kogo należy ten fragment plaży. Jeśli jest to teren miasta, musimy poprosić o zgodę. Jeśli teren prywatny -należy to uzgodnić z właścicielem i spisać odpowiednią umowę. Oczywiście w wielu przypadkach może to łączyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z rezerwacją plaży. Decydując się na ślub na plaży, warto brać po również kwestie logistyczne i kateringowe. Dobrze byłoby, gdyby niedaleko plaży znajdowała się restauracja, w której odbędzie się wesele.

Motyw przewodni i dekoracja wesela

Istotnym elementem ślubu cywilnego organizowanego poza Urzędem Stanu Cywilnego jest motyw przewodni. Warto więc uwzględnić elementy dekoracji i kolorystyczną florystykę, która doskonale prezentować się będzie z wizualizacją namiotu weselnego. Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie stylu plaży hawajskiej, a także dostosowanie bukietu Panny Młodej i butonierki Pana Młodego do wystroju sali i stołów. W pprzypadku uroczystości plenerowej dobrym pomysłem jest również wykorzystanie do dekoracji  balonów i lampionów. Świetną atrakcją ślubu i wesela plenerowego są również chińskie lampiony. 

Wady i zalety ślubu cywilnego w plenerze

Jedynym mankamentem ślubu cywilnego w plenerze pozostają trudności od strony formalnej i większe wymagania logistyczne niż w przypadku uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Na korzyść zaślubin na plaży przemawia forma i sam przebieg ślubu cywilnego, który narzeczeństwo może dopasować do swoich potrzeb. Nie ma również presji, którą daje się odczuć w przypadku ślubu w USC, które odbywają się jeden po drugim.
Ślub cywilny na plaży może być więc uroczystością w pełni dostosowaną do wyobrażeń narzeczonych. Jedną z propozycji, która daje szereg możliwości dla nowożeńców jest Łeba. Plenerowe śluby organizowane w stylu słynnego Las Vegas mogą odbyć się o każdej porze, niezależnie od sezonu czy dnia tygodnia. Co ciekawe, większość usług jest darmowych, a nowożeńcy zapłacą jedynie za przybycie urzędnika na plażę.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz