Zabawy z balonami na wesele

Wesele urozmaicone zabawami i oczepinami to połączenie idealne i gwarancja udanego wieczoru. Trudno sobie wyobrazić, że tak wyczekiwana noc przebiegnie bez żadnych dodatkowych atrakcji. Co prawda ta druga forma jest wieloletnią tradycją, ale już od jakiegoś czasu modne stały się także przerywniki w postaci dodatkowych zabaw dla gości. W ten prosty sposób wszyscy uczestnicy mają szansę na integrację i lekki odpoczynek od ciągłego tańca.

Wdzięcznym i nieodłącznym atrybutem każdego wesela są także balony. Nie ma chyba osoby, która chociażby raz nie użyła ich do dekoracji. Oprócz tego wykorzystywane są przez wodzirejów, jako niezbędna część zabawy. Pomysłów na urozmaicenie wieczoru jest całe mnóstwo, ale spośród nich wybraliśmy kilka wartych uwagi propozycji.

Przepowiednia

W tę zabawę zaangażowani są tylko świeżo upieczeni małżonkowie. W 10 balonach ukryte są karteczki z wypisanymi przepowiedniami, czyli np. „Od dzisiaj to ja zajmę się praniem i zmywaniem”, „Od dzisiaj to ja jestem głową rodziny”, „Będę słuchać mądrych rad teściowej”. Zadaniem Młodej Pary jest przebijanie balonów na przemian i czytanie na głos wylosowanych karteczek. To, co znajdzie się w środku balonów, wymyślane jest przez wodzirejów, którzy swoim doświadczeniem potrafią rozbawić gości i samych zaangażowanych w grę.

Pomysł na oczepiny

Łapanie welonu lub muszki – tak tradycyjnie wygląda przebieg każdych oczepin. Ogromnym urozmaiceniem jest wykorzystanie do tej atrakcji balonów. Wygląda to tak, że prowadzący wesele przygotowuje po 5 balonów dla Pani Młodej i Pana Młodego. W każdym z nich znajduje się konkretna informacja na karteczce, czyli np. „To nie jest Twój dzień”, „Gratulacje! Zostałaś Panną Młodą”, „W nagrodę pocieszenia dostajesz prezent od Pary Młodej” i inne. Oczywiście każda forma dostosowana jest zarówno do dziewcząt, jak i chłopców. Wszyscy, którzy złapią balony, proszeni są o przebicie i przeczytanie na głos zawartej informacji. Zabawa potęguje emocje i wyłania spośród 10 potencjalnych wygranych tylko dwoje „nowych małżonków”.

Kto pierwszy ten lepszy – pompowanie balonów

Zabawa jest dość odważna i powinny zgłosić się do niej jedynie pary. Do przeprowadzenia będą potrzebne oczywiście balony i pompki do materacy z wężykami. Urządzenia muszą znajdować się na krzesłach, na których usiądą Panie. Z kolei zadaniem Panów jest nałożenie kolorowych balonów na końcówkę wężyka. Oczywiście celem zabawy jest jak najszybsze napompowanie balonów. Wygrywa ta para, której balon pęknie pierwszy.

Balonowy wyścig

Typowo oczepinowa gra, do której również zapraszane są jedynie pary. Ma kilka etapów i liczy się końcowy czas wyścigu oraz efektywność. Na jednym końcu sali ustawiane są krzesełka, na których siadają panowie i trzymają na kolanach balony. Z kolei partnerki powinny wziąć rozbieg i wskoczyć na kolana tak, aby umieszczony na nich balon pękł. To jest gwarancja przejścia do kolejnego etapu, dlatego panie muszą wykazać się pomysłowością i siłą. W kolejnych etapach zmieniają się pozycje, które również potęgują trudność zbicia balonów. Dla pary z najlepszym czasem przygotowana jest nagroda.

Balonowy taniec

Połączenie balonów i tańca jest nie lada wyzwaniem dla uczestników. Do tego konkursu również zapraszane są pary, a zasady są bardzo proste. Pary dostają swój balon i zaczynają tańczyć, gdy tylko wodzirej wesela włączy muzykę. Jednak przy każdorazowej zmianie piosenki balony są trzymane w innej pozycji, ale zawsze pomiędzy uczestnikami, czyli np. na wysokości głowy, brzucha, kolan lub klatki piersiowej. Istotą gry w odróżnieniu od innych konkurencji jest jak najdłuższe utrzymanie balonika. Pary, które go upuszczą bądź zbiją, odpadają z zabawy.

Formy zabaw i poziomy zaangażowania są naprawdę zróżnicowane. Nie każda para ma odwagę, aby wziąć udział w danym konkursie. Właśnie dlatego przed ostatecznym wyborem warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej zróżnicować pomysły i wybrać kilka ciekawych alternatyw.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz