8 zaskakujących pomysłów na ślub latem

Czym zaskoczyć gości podczas uroczystości ślubnej w lecie? Oto kilka inspirujących pomysłów, dzięki którym twoja uroczystość z pewnością zapadnie w głowach gości na długo.

1. Pierwszy taniec na zewnątrz.

Jeśli pogoda ku temu sprzyja (albo bez względu na pogodę) zorganizuj swój pierwszy taniec na zewnątrz np. w ogrodzie. Nawet ciepły letni deszcz może być w takim przypadku prawdziwą atrakcją. Taniec na świeżym powietrzu można dodatkowo uatrakcyjnić, oferując gościom zimne ognie do trzymania w trakcie tańca pary młodej.

taniec-z-lampionami-na-weselu

2. Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Nie musisz organizować przyjęcia weselnego w ogrodzie, aby móc zorganizować kilka zabaw na świeżym powietrzu nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych uczestników wesela. Przy salach weselnych bardzo często znajduje się ogród, warto to wykorzystać. Przy słonecznej pogodzie trzeba koniecznie wyciągnąć gości na zewnątrz i zachęcić do wspólnej zabawy. Warte przemyślenia są np. zorganizowanie stołu do ping-ponga czy rzucania do kosza. Sprawdzą się również zabawy zespołowe takie jak przeciągania liny czy przechodzenie pod poprzeczką. Nieco słońca i ruchu każdemu się przyda. Zwłaszcza po kilku godzinach biesiadowania.

3. Piknik lub grill.

Zamiast oficjalnego śniadania weselnego, lub poprawin, zorganizuj piknik na świeżym powietrzu. Zdobądź kilka starych ławek, pomaluj je i udekoruj ślicznymi kocami piknikowymi i zaproś wszystkich gości, aby przyłączyli się do ciebie z wypełnionymi żywnością koszami.
Innym pomysłem jest zorganizowane w miejsce poprawin — grilla. W ten sposób wszyscy goście spotkają się w luźnej atmosferze przy swojskiej kiełbasie, karkówce czy grillowanych warzywach. Po długiej nocy z pewnością każdemu taka forma przypadnie do gustu.

4. Japonki na przebranie

Bieganie w szpilkach dla wielu Pań przez całe wesele może być uciążliwe. Zwłaszcza w upał. W takim przypadku w letnie dni można wyjść naprzeciw gościom i oferować im np. japonki w koszyku na zebranie. Pomysł nieco zaskakujący, ale może okazać się zbawienny dla wielu stóp, którym porobiły się już odciski od niedopasowanych butów.

5. Owocowe przekąski.

Zamiast ciężkich ciast z kremami w menu zaserwuj gościom weselnym orzeźwiające owoce i lodowe specjały. Otwórz owocowy barek złożony z galaretek, sałatek owocowych, owocowych koktajli smoothie i lodów. Dzięki temu goście poczują się świeżo i pełni energii na szalony taniec, który nadejdzie później.

owocowe-rzysmaki-na-weselu

6. Efektowne lampiony.

Jedną z atrakcji letniego wesela może być puszczanie chińskich lampionów na szczęście.
W odpowiednim momencie ty i twoi goście weselni uwolnicie świecące latarnie na nocne niebo. Pamiętaj tylko, że na tego typu atrakcje musisz mieć zezwolenie!

742f69f53193680522253bad228bde49

7. Taneczny parkiet pod namiotem

Taneczny parkiet można przenieść na świeże powietrze po namiot. Wówczas w tych festynowych okolicznościach można bawić się do białego rana.

 

8. Świetlne dekoracje na drzewach i w alejkach.

jeżeli zdecydujesz się przeniesienie imprezy na świeże powietrze, zadbaj o odpowiedni klimat. A taką romantyczną atmosferę zagwarantują świetlne dekoracje rozwieszone na drzewach i latarnie rozstawione w różnych częściach ogrodu.

huffingtonpost.com

huffingtonpost.com

 

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz