Ślub w stylu amerykańskim

Niemal każda Panna Młoda ma konkretne wyobrażenia o swoim ślubie i weselu. Jest to miejsce, oprawa przyjęcia, projekt sukni, tort i wiele innych. Coraz bardziej popularne są wesela tematyczne, z motywem przewodnim. Ślub w stylu amerykańskim jest jednym z ciekawszych rozwiązań. Podążając za tym tematem, wybiera się kolejne elementy tego wyjątkowego dnia, które mają miejsce na amerykańskich weselach. Niektóre z nich już weszły do polskich zwyczajów, inne nadal kojarzą się ze ślubami z amerykańskich filmów.

Ślub w plenerze

Jeszcze do niedawna w Polsce nie było to możliwe ze względu na literę prawa. Obecnie, w przypadku ślubu cywilnego, urzędnik może przybyć w dowolne miejsce, dlatego przysięgę można złożyć chociażby na plaży bądź w ogrodzie. Takie miejsca często widywaliśmy w amerykańskich filmach, ale teraz i my mamy podobne możliwości. Polska kapryśna pogoda nie zawsze pozwala na aranżację ślubu w plenerze, jeżeli jednak uroczystość jest zaplanowana na letnie miesiące, można mieć nadzieję, że będzie słonecznie.

Wedding setting

Druhny i drużbowie

Kolejny element charakterystyczny dla amerykańskich ślubów – orszak druhen oraz drużbów. Ich stroje nie mogą być przypadkowe. Panie mają takie same sukienki bądź uszyte z tego samego materiału, o podobnych fasonach. Inna opcja to po prostu narzucenie przez pannę młodą koloru przewodniego dla druhen, jednak nie wygląda to aż tak efektownie, jak w przypadku takich samych kreacji. Podobnie panowie mają przygotowane takie same stroje. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że konieczne może okazać się szycie na miarę, jeżeli potrzebne będą niestandardowe rozmiary. To z pewnością podwyższy koszty organizacyjne.

eric-ward-284634

Przemowa

To również moment, który doskonale znamy z wielu filmów. Wzruszona Panna Młoda, poruszeni goście, drużba sypiący żartami z rękawa… Tradycyjnie w USA przemawia tato Panny Młodej, Pan Młody oraz główny drużba, jednak zarówno tam, jak i w Polsce odchodzi się od takich sztywnych reguł. Właściwie każdy może dodać coś od siebie, ważne jednak by był to ktoś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia na temat Pary Młodej.

ceremony-407153_640

Tort

Mogłoby się wydawać, że jedyne, co może różnić, to obecność tortu, albo jego brak. Jednak to nie wszystko. W Polsce, w większości przypadków, celebruje się moment wniesienia tortu na salę weselną. Często towarzyszą temu zgaszone ogólne światła i iluminacje świetlne, np. fontanny przy torcie. W Stanach tort jest eksponowany przez całe przyjęcie. Od początku można go oglądać, gdy jest umieszczony na sali, w miejscu dobrze dostępnym. To daje gościom możliwość przyjrzenia się kunsztownemu wyrobowi cukierniczemu, ozdobom czy ciekawej formie. To z pewnością dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy decydujemy się na spektakularny tort i pragniemy, by goście mieli czas na jego obejrzenie, a nie tylko chwilę, po której ciasto zostanie pokrojone.

jeremy-wong-321446

Jak widać wesele w stylu amerykańskim nie różni się niebywale o tego polskiego. Jest to raczej kwestia drobnych elementów, które nadają uroczystości nieco inny rys, niż to bywa zazwyczaj na naszych rodzimych przyjęciach. Warto zatem czerpać z tego co dobre i ciekawe i co najważniejsze – zgodne z tym, co gra nam w sercu.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz