Zrób to sama: Kula ze sznurków

Ludzie coraz częściej szukają prostych i tanich sposobów na upiększenie wnętrza, w którym przebywają, ponieważ potrzeba estetyki i odczuwania piękna staje się coraz powszechniejsza. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się przedmioty wykonane własnoręcznie, z tanich i łatwo dostępnych materiałów. Co ciekawe, również wiele osób planujących własne wesele woli zaoszczędzić na dekoracjach i również wykonać je samodzielnie. Kula zrobiona ze sznurka jest jedną z takich propozycji.

Materiały

Do wykonania ozdoby potrzebnych jest zaledwie kilka rzeczy; balon, sznurek (najlepiej dość długi, może być długości około metra), klej, woda, i…już. Na wstępie należy zaznaczyć, że w przypadku balonu liczy się tylko jego rozmiar- im większy będzie, tym większą otrzymamy kulę. Kolor czy materiał z jakiego został wykonany nie ma kompletnie znaczenia, ponieważ przedmiot będzie potrzebny tylko w procesie kształtowania konstrukcji (balon nie jest elementem końcowym projektu). Jeśli chodzi o klej, najlepiej, jeśli będzie to klej PVA, ponieważ po wyschnięciu jest elastyczny i wodoodporny. W przypadku sznurka nie warto wybierać cienkich tasiemek.

kulasznurkowa0

Co potrzeba? Klej, balony i kilka metrów sznurka.

 

Proces tworzenia

Pierwszym krokiem jest przygotowanie miski, w której zmieszamy klej z ciepłą wodą; oczywiście musimy uważać, by mieszanka nie była zbyt gęsta lub zbyt rzadka, co z kolei mogłoby spowodować odklejenie się poszczególnych elementów. Po przygotowaniu naszej domowej „zaprawy” przechodzimy do nadmuchania balonika i zawiązania go na końcu.

kulasznurkowa2

Mieszamy klej z wodą.

 

Kolejny krok wyjaśnia, czemu balon jest tak ważnym elementem procesu tworzenia ozdoby- to na nim, zanurzając go wcześniej w mieszance, przyklejamy sznurek. Robiąc to, staramy owijać balon w różne strony, tak, by powstało wrażenie kuli.

Ostatecznie zostawiamy nasze dzieło do wyschnięcia, a gdy będziemy widzieć, że klej wysechł, zwyczajnie przebijamy balonik i zostajemy z gotową konstrukcją.

kulasznurkowa1

Oklejamy sznurkiem balon.

 

Mała podpowiedź

Przy wybieraniu balonu pamiętajmy, że jeśli zależy nam na kuli, powinniśmy wybrać okrągły balon, nie musi to być jednak jedyna dostępna opcja. Na rynku pojawiają się balony podłużne lub w kształcie np. serc- ładnie naklejony sznurek może zatem przybrać znacznie więcej kształtów.

kulasznurkowa

Gotowe kule. Można zainstalować w nich małe lampki. Efekt murowany!

A poniżej pełny film z instrukcją przygotowania sznurkowej kuli:


Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz