Jak udekorować domy Pana i Pani Młodej?

Dom Panny Młodej i Pana Młodego to miejsca, w których rozpoczyna się cała uroczystość ślubna. Z tego powodu warto pomyśleć o odpowiednim udekorowaniu domu i jego otoczenia w tym wyjątkowym dla Nowożeńców dniu. Jakie dekoracje wybrać?


Wedle polskiej tradycji ceremonię zaślubin poprzedza błogosławieństwo Pary Młodej przez rodziców. Obrzęd ten zazwyczaj odbywa się w domu rodzinnym Panny Młodej, w wyjątkowych przypadkach w domu pana Młodego lub innym miejscu odpowiednio przygotowanym na taką uroczystość. Rodzicielskie Błogosławieństwo to istotny i ważny element zaślubin. To podniosła i wzruszająca chwila, a sam akt jest wyrazem miłości dla dzieci i przychylności rodziców dla ich małżeństwa. Aby w pełni cieszyć się tym dniem, trzeba zadbać o odpowiednią oprawę miejsca błogosławieństwa, w czym pomogą dekoracje weselne.

Dekoracja miejsca, w którym odbędzie się błogosławieństwo rodziców, zależy oczywiście od charakteru budynku. Nieco inaczej udekorować będziemy dom jednorodzinny i jego otoczenie, a inną dekorację wykonamy w bloku mieszkalnym i klatce schodowej. Pewne elementy jednak pozostają niezmienne, a my zaprezentujemy wam charakterystyczne elementy dekoracyjne, które sprawdza się w każdej sytuacji.

 

Brama z balonów

Popularną i bardzo efektowną formą dekoracji jest brama wykonana z balonów. Wielkość, kształt oraz kolorystyka girlandy powinna być utrzymana w odcieniach bieli i pasteli. Taką bramę można wykonać samemu, wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria takie jak:

Balony wiszące z helem

Ciekawym i dość niecodziennym sposobem na udekorowanie ogrodu przed domem Pani Młodej jest wykorzystaniem balonów z helem. Unoszące się balony z przewiązanymi wstążeczkami wyglądają bardzo atrakcyjnie i będą stanowić piękne dopełnienie dekoracji weselnej. Do tej dekoracji potrzebne będą:

Banery nad drzwiami

Jeśli mieszkacie w bloku lub domu wielorodzinnym, możecie pokusić się o przystrojenie drzwi wejściowych i drzwi od mieszkania. W tej roli znakomicie sprawdzą się papierowe bannery oraz girlandy z kwiatami, sercami lub innymi motywami zdobniczymi.

Klatka schodowa

Aby poczuć się wyjątkowo w tym dniu, warto udekorować klatkę schodową (oczywiście pod warunkiem, że nie mieszkamy na 4 piętrze). W tym celu można upiąć odpowiednio biały materiał na poręczy, wykorzystać białe wstążki, balony, a także inne dekoracje wiszące. Świetnie sprawdzają się również rozety papierowe, które są tanią, a zarazem bardzo efektowną dekoracją.

Dekoracja ogrodzenia

Ogrodzenie to idealne miejsce na przypięcie dekoracji. Warto wykorzystać do tego balony upięte w atrakcyjne formy, a także pompony bibułowe lub wspomniane rolety papierowe. Wybór tych dekoracji oczywiście zależy od kreatywności oraz indywidualnych gustów.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz