3 ślubne dekoracje, które wykonacie własnoręcznie

Samodzielne przygotowanie ślubnych dekoracji wymaga czasu i zdobycia niezbędnych materiałów. Z drugiej strony to sposób, aby zyskać unikalne ozdoby. Miłośnikom hand made podrzucamy 3 inspiracje na ślubne dekoracje.

Dekoracje – kupne vs stworzone własnoręcznie

Zakup ślubnych dekoracji nie jest problemem – sklepowe półki uginają się pod ich ciężarem. Kłopot jednak w tym, że takie ozdoby nie mają charakteru, nie są oryginalne – na swoim ślubie może je mieć każda para. Inaczej jest w przypadku dekoracji wykonanych własnoręcznie. Samodzielne zrealizowanie wybranych pomysłów to sposób na znacznie więcej niż tylko nietuzinkowe ozdoby, którymi zachwycą się goście.
Własnoręczne przygotowanie ślubnych dekoracji wiąże się z koniecznością zorganizowania materiałów, a także poświęcenia czasu na ich wykonanie. To wyzwanie – warto do niego zaangażować przyszłych weselnych gości, którzy jeszcze się nie znają, a będą się bawić na weselu. To także sposób, aby rozluźnić się po dniach wypełnionych załatwianiem formalności np. w urzędach czy kościele.
Miłośnikom wyrobów hand made, którzy chcą samodzielnie zadbać o wystrój weselnej sali lub kościoła, proponujemy:

Ażurowe kule

kulasznurkowa
Oprawa świetlna wesel często schodzi na dalszy plan – ważniejszy jest np. wystrój stołów. Tymczasem od rodzaju intensywności światła zależy m.in. nasze samopoczucie. Jeżeli chcecie, aby goście wyśmienicie się bawili w klimatycznym miejscu, rozmieszczenie na sali ażurowych kul wypełnionych żarówkami LED będzie bardzo dobrym pomysłem.
Aby stworzyć ażurowe kule, będą potrzebne:

  • balony (możecie wybrać balony w dowolnym kształcie),
  • sznurek w wybranym kolorze (lub gruba nić),
  • oliwka dla dzieci,
  • klej, szpilka lub igła i nożyczki,
  • miska.

Zobacz też:  Kula ze sznurków

Wykonanie ażurowych kul zaczynamy od przygotowania kleju w misce, a następnie zanurzeniu w nim sznurka. Drugą czynnością jest nadmuchanie balonów i wysmarowanie ich oliwą. Aby ułatwić sobie pracę, warto je zawiesić na sznurku np. na suszarce na pranie. Po nałożeniu sznurka (w pionie i poziomie) na balon, trzeba odczekać do 24 godzin, aby dekoracja wyschła. Potem pozostaje tylko przebić balon i wyjąć go z ażurowej kuli. Wewnątrz kul można umieścić żarówki LED w dowolnym kolorze.

Świeczniki w szklankach

dish spa with 2 floating candles, orchid on mat

Jak sprawić, aby na stołach, przy których usiądą goście było przytulnie? Świetnie sprawdzą się świeczniki. Aby wykonać oryginalne, będą potrzebne:
szklanki różnych kształtach i wielkości

Dowolne ozdoby układamy w naczyniach i zalewamy wodą. Na koniec do każdej szklanki wkładamy pływającą świeczkę.

 Zobacz też: Pływająca dekoracja

Pompony z bibuły

d9d45b36985208838fa6d67629a1ab8e

Sposobem na szybką i tanią metamorfozę sali weselnej są pompony z bibuły. Do ich przygotowania potrzebne będą:

  • bibuła w dowolnych kolorach,
  • sznurek,
  • klej,
  • nożyczki.

Bibułę (10 arkuszy formatu A3) składamy w harmonijkę, a następnie na środku przewiązujemy sznurkiem. Aby sznurek nie zsuwał się podczas dalszych prac nad pomponem, można zrobić nieznaczne nacięcia w miejscach, w których się on znajdzie. W kolejnym kroku wystarczy jedynie wyciąć pożądany kształt i rozłożyć bibułę. Gotowe pompony można zawiesić na sznurku.
Powyższe pomysły na dekoracje to jedynie kilka z wielu propozycji. Pewne jest jednak, że dzięki nim zaskoczycie weselnych gości, a niektóre z nich, jak choćby ażurowe kule, możecie wykorzystać również później – już we własnym mieszkaniu.

Zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=ZOihl9NwGMs

 

Zobacz też: Dekoracje z bibuły

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz