Lampiony szczęścia na weselu

Współcześnie poszukuje się coraz większej liczby rozwiązań, które urozmaicą przebieg wesela, także pod względem wizualnym. Jeżeli także jesteście w trakcie szukania intrygującej rozrywki na swoje wesele, być może spodoba się wam propozycja lampionów szczęścia, które zyskują sobie coraz większą popularność, także w Polsce.

Czym są lampiony weselne?

Lampiony na wesele występować mogą pod różnymi nazwami, takimi jak lampiony świetlne, lampiony życzeń, czy lampiony chińskie, ponieważ to z kulturą Państwa Środka najmocniej się one kojarzą. W czasach starożytnych w Chinach były one tworzone z papieru ryżowego oraz bambusa, czyli lekkich i powszechnie dostępnych materiałów. W tym kraju są one popularne do tej pory. Najprościej mówiąc jest to klosz wykonany z papieru, połączony z prostym koszyczkiem, w którym stawia się świeczkę. Po jej podpaleniu i delikatnym podrzuceniu w górę, lampion unosi się wprost do nieba, stwarzając piękne efekty wizualne.
Tego typu ozdoby to nie tylko propozycja na wesela. Coraz częściej wykorzystuje się je także z innych okazji, takich jak urodziny, a nawet spotkania biznesowe. Jednak magiczny efekt świetlny, które one powodują sprawia, że to właśnie wesela są idealnym momentem do wykorzystania lampionów szczęścia.

 

742f69f53193680522253bad228bde49

W jaki sposób zorganizować pokaz lampionów?

Oczywiście pokaz lampionów najlepiej jest zorganizować już po zmierzchu. Na nocnym, rozgwieżdżonym niebie, światło lampionów będzie prezentowało się wspaniale. Nie warto jednak z organizacją pokazu wstrzymywać się zbyt długo. Lepiej, żeby goście którzy mają podpalać i wypuszczać światełka, nie byli pod wpływem mocnego alkoholu. Mimo wszystko jest to zabawa z otwartym ogniem.
Najprostszy model lampionów można wykonać samodzielnie, wykorzystują na przykład patyczki do szaszłyków oraz papierową torbę, ale na rynku jest na tyle bogaty wybór gotowych modeli w najróżniejszych wzorach i kolorach, a do tego niedrogich, że z powodzeniem możecie je zakupić. Sprawdźcie koniecznie chińskie lampiony na wesele w naszym sklepie. Przeliczając ilość sztuk, załóżcie wykorzystanie jednego lampionu na dwie osoby (jedna osoba go trzyma, a druga podpala świeczkę). Jeżeli nie jesteście przekonani do latających lampionów, na rynku dostępne są również modele pływające oraz dekoracyjne lampiony, które po prostu można powiesić na sali weselnej.

Bezpieczeństwo

Przy tego typu zabawie warto mieć na uwadze kwestie związane z bezpieczeństwem. Aby zorganizować podniebny pokaz, konieczne jest dopełnienie formalności. Przede wszystkim należy uzyskać zgodę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a następnie skontaktować się z najbliższym portem lotniczym, a także zawiadomić o swoich planach straż pożarną, policję i lokalne władze. Puszczanie lampionów weselnych bez odpowiedniej zgody uznane jest za samowolę, która obciążona jest karą, o czym mówią przepisy polskiego prawa. Pamiętajcie, by goście znajdowali się w odpowiedniej odległości od budynków, drzew, linii wysokiego napięcia albo samochodów. Zrezygnujcie z tego pomysłu, jeżeli wieje silny wiatr albo panuje susza. To zbyt duże ryzyko.
Osoby, które zdecydowały się na swoim weselu wykorzystać pomysł puszczania lampionów szczęścia, są zgodne, że efekt końcowy wynagrodził dość uciążliwe załatwianie formalności. Więc jeżeli wy również lubicie nietypowe rozwiązania, ten pomysł może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz