Ślub i wesele zimą
Zima jest porą roku stosunkowo rzadko wybieraną do organizacji ślubu. A szkoda, bo biała połać śniegu doskonale komponuje się z charakterem uroczystości ślubnych, z ich nastrojowością. Dlatego warto zastanowić się nad wadami i zaletami wyboru właśnie tej pory roku.
Plusy
Piękna pogoda zimą – to znaczy biały, puszysty śnieg i słońce dające przyjemne ciepło na twarzy, to idealne tło do organizacji ślubu. Jednak pogody nie da się przewidzieć, a już z pewnością nie z takim wyprzedzeniem. Bajkowe sople i szron wspaniale wyglądają na ślubnych sesjach plenerowych. Ślub w okolicach Bożego Narodzenia to także szansa na klimatyczne, wyjątkowe ozdoby w kościele i nie tylko. Jeżeli chcielibyście do ślubu pojechać saniami ciągniętymi przez konie, ślub w zimowej scenerii to jedyna szansa na takie rozwiązanie. Zima często jest sezonem martwym, co przekłada się na nieco niższe ceny i brak problemu z rezerwacją terminu sali, fotografa, czy zespołu muzycznego. Dla wielu gości zimowy ślub to miła odskocznia od często gorących uroczystości letnich. Biel jest w końcu kolorem panny młodej, związanym z niewinnością, dlatego pasuje tak idealnie do śniegu.
Minusy
Nie można jednak zapominać o minusach organizacji ślubu w chłodniejszym okresie roku. Przede wszystkim niepewna jest pogoda. O ile latem także może ona spłatać figle, to jednak polski klimat rzadko oferuje wspaniałe, śnieżne scenerie, zastępujące je błotem i zimnym wiatrem. Łączy się to również z szybszym zapadnięciem zmroku, dlatego trudniej jest przygotować dobrą sesję z dnia uroczystości. Termometr wskazujący temperaturę poniżej zera to bardzo często konieczność modyfikacji ubioru. Eleganckie płaszcze w przypadku gości to dodatkowy wydatek, natomiast okrycie panny młodej nieco zaburza kompozycję sukni w trakcie zaślubin. Dodaje również kosztów, bo zimowa suknia przez grubsze materiały może być droższa.
Kwestie, na które warto zwrócić uwagę
Organizując ślub zimą zwróć uwagę na ogrzewanie sali weselnej. Dobrze, jeżeli jest w niej kominek, nadający całości uroku. Ustalając szczegóły z obsługą sali weselnej warto wcześniej naradzić się co do preferowanej temperatury w pomieszczeniu. Duża sala musi się nagrzać. Zimowy ślub nakłada także pewne ograniczenia dotyczące bezpośrednio wyboru pojazdu wiozącego Młodą Parę. Jeżeli nagle zrobi się ślisko albo gwałtownie napada śnieg, długa limuzyna może nie przejechać, zwłaszcza po wiejskich drogach. Dlatego lepiej postawić na bardziej uniwersalny środek lokomocji. Pamiętajcie również, że samochody z silnikiem Diesla mogą mieć problem z odpaleniem przy niskiej temperaturze.
Ślub zimą wcale nie jest złym pomysłem, o ile tylko będziecie zdawać sobie sprawę z minusów tego przedsięwzięcia i nie będą one wam przeszkadzać. Może się okazać, że biała sceneria uroczystości będzie właśnie tą niezapomnianą, wspominaną przez gości jeszcze przez długie lata.
kahaJ
04/09/2017 at 13:48 (7 lat ago)Plusem slubu i wesela zima jest tez sceneria, ktora przy odrobinie szczescia mozemy miec w trakcie sesji zdjeciowej.