Ślub zimą – jak udekorować salę?

Wesele zimą? Czemu nie! Chociaż nie jest to najbardziej popularna pora na ślub, to niesie wiele możliwości, szczególnie w temacie wystroju sali. To czas, kiedy odcienie bieli, złoto i wszelkie błyskotki święcą triumf. Jeżeli pociąga was elegancja i styl glamour, to z pewnością nie będziecie mogli oderwać oczu od zimowych propozycji na dekorację sali weselnej.

Kolory

Biel, srebro i złoto będą wystarczające. Nie bójcie się, że wypadną blado. W połączeniu z błyskiem, cekinami i kryształami zaprezentują się niezwykle zjawiskowo. Ogień ze świec będzie odbijał się w błyszczącej powierzchni tworząc świetlne refleksy. Jeżeli chcecie przełamać neutralną kolorystykę, możecie postawić na mocniejszy akcent, na przykład granat. Doda elegancji i sprawi, że całość prezentować się będzie niebanalnie.

Jeżeli wesele ma miejsce w okolicy Bożego Narodzenia, możecie sięgnąć po zieleń i czerwień. Potrzeba tu jednak ogromnego wyczucia, by nie osiągnąć efektu wigilijnego stołu. Warto zatem wybrać tylko jeden z tych kolorów.

Zimowe dekoracje

Zima zdecydowanie nie jest czasem kwitnących roślin. Zamiast walczyć z tym problemem, wybieraj z tego, co jest najbardziej dostępne, a przy tym nadal urocze. Surowe gałązki, ozdobione sznurami światełek, wprowadzą przytulny klimat i ożywią przestrzeń. Kwiaty? Postaw na białe róże, albo gipsówkę. W otoczeniu błyszczących świeczników, fantazyjnych świec, czy połyskujących ozdób, proste bukiety wypadną znakomicie. W pewnych miejscach lepiej zachować umiar.

Słodki stół

Czego zimą będą szukać goście? Zapewne czegoś do rozgrzania się. Na słodkim stole nie powinno zabraknąć zatem gorącej czekolady. Gości zachwycą pyszne dodatki, które będą mogli wrzucić do napoju – słodkie pianki, posypka, przyprawy i bita śmietana. Na amatorów alkoholi niech czeka grzane wino.

Słodkości mogą mieć zimowe dekoracje – w kształcie gwiazdek, w formie brokatowej posypki czy białej polewy. Strzałem w dziesiątkę będzie gorący deser podawany z gałką lodów.

02e39a99e946bcbafae7735392770bb8 5c5fa06f88b37a794b18628379ca05a8 c4c8067d0e9a81b9346563d4ae43dec8 (1)

Źródło: junebugweddings.com/

Źródło: junebugweddings.com/

Żródło:  weddingforward.com

Żródło:
weddingforward.com

e9f4076de9f1a8cd9c2aeada798c3c16

Nietypowe pomysły

W wielu kwestiach ogranicza was zapewne jedynie budżet oraz wyobraźnia. Jeżeli możecie sobie na to pozwolić – zamówcie lodową rzeźbę. Będzie piękną dekoracją chociażby wejścia do sali. Jeżeli chcecie dodatkowo zaskoczyć gości, umieśćcie przy wejściu urządzenie do wytwarzania śniegu. Wszyscy będą delikatnie obsypywani puchem. Jeżeli zdarzy się, że zima będzie bez śniegu, sprawi to wszystkim dodatkową przyjemność i będzie elementem zaskoczenia.

Stroje Pana Młodego i Pani Młodej

Wasze stroje ślubne nie powinny się zasadniczo różnić od tych z innych pór roku. Pamiętajcie, że biały garnitur nie jest dobrym pomysłem. Pozostańcie przy klasycznych kolorach. Istotne jest oczywiście okrycie wierzchnie, zwłaszcza przy ujemnych temperaturach. Panowie zakładają płaszcz, panie mogą sięgnąć również po podobne okrycie lub coś bardziej fantazyjnego. Jedną z propozycji jest futro (sztuczne lub nie), które pozwoli Pannie Młodej na ogrzanie się podczas drogi do sali weselnej. A może pokonacie ją na saniach zaprzęgniętych w konie? To już zależy od was!

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz