Wesele w Sylwestra: czy to dobry pomysł?

Sylwester to okazja do szampańskiej zabawy i imprezowania do białego rana. To wyjątkowy dzień, który poprzedza nowy rok, nowe wyzwania i cele. Czy nie jest podobnie z weselem? Impreza trwa całą noc, towarzyszy wyjątkowemu wydarzeniu, a do tego rozpoczyna nowy okres w życiu Nowożeńców. Czemu by zatem nie połączyć tych dwóch okazji i zorganizować wesele w Sylwestra? Znajdujemy w tym pomyśle zarówno kilka plusów, jak i minusów. Przedstawiamy je pokrótce poniżej.

Argumenty za:

  • W tym dniu i tak większość osób świętuje w mniejszym bądź większym gronie. Czemu zatem nie mieliby wybrać Waszej lokalizacji. Nie jest to termin dyskusyjny, zatem goście nie będą mieli wątpliwości, że jest to dobry dzień na zabawę.
  • To czas, kiedy panuje wyjątkowy klimat. Ulice są przystrojone jeszcze świątecznymi dekoracjami, wszędzie pełno jest światełek i stroików. Również sale czy kościół prezentują się wyjątkowo. W takiej sytuacji nawet nie trzeba wiele dodawać od siebie. W sylwestra błysk jest jak najbardziej pożądany. Możecie zatem sięgnąć po błyskotki do dekoracji i sypać brokat do woli.
  • Fajerwerki. W Sylwestra obowiązuje pozwolenie na pokazy sztucznych ogni. W zależności od lokalizacji, o północy można wyjść z gośćmi a świeże powietrze i obserwować widowisko, lub stworzyć własne, z pomocą odpowiednich osób. Wrażenie będą niezapomniane.

Argumenty przeciw:

  • Finanse. Sylwestrowy termin będzie droższy u praktycznie wszystkich usługodawców. Fotograf, fryzjer, kosmetyczka, sala weselna – lista jest całkiem spora. Jeżeli zatem nie dysponujecie dużym budżetem i staracie się oszczędzać, lepiej będzie wybrać inny termin.
  • Ryzykujecie, że Wasze wesele nie będzie tego dnia na świeczniku. Goście mogą z Waszego przyjęcia urządzić sobie po prostu imprezę sylwestrową z darmowymi przekąskami, co nie będzie dla Was miłe. Musicie zatem zadbać o odpowiednią oprawę imprezy i prowadzenie jej przez zespół muzyczny.
  • Termin wesela trzeba ustalić z bardzo dużym wyprzedzeniem. Nie tylko ze względu na dostępność usługodawców. Również dlatego, że sporo osób w tym czasie ma urlop, z którego nie będą mogli zrezygnować, jeżeli otrzymają zaproszenie dwa miesiące wcześniej.
  • Pogoda. Wydaje się, że zimą niewiele może nas zaskoczyć, jednak nie jest to do końca prawdą. Może zdarzyć się, że zamiast pięknie iskrzącego się śniegu, wokół będzie błoto i kałuże. Z drugiej strony – jeżeli organizujecie wesele poza miastem, może okazać się, że śnieg tak zasypie drogę, że goście nie będą w stanie dojechać do celu.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz