Ślub zimą – w co się ubrać?

Coraz częściej przyszli małżonkowie, planując swój ślub, odbiegają od tradycyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest wybór daty. Jeszcze do niedawna to okres, który trwał pełnej wiosny do wczesnej jesieni, obfitował w wesela. W tej chwili jedynym ograniczeniem jest czas Wielkiego Postu i Adwentu. Poza tym Para Młoda ma pełną dobrowolność w wyborze dnia, godziny i miesiąca. Z tego względu popularność zyskały miesiące zimowe. Urokliwa aura mrozu i śniegu nie przeszkadza w świetnej zabawie i przeprowadzeniu uroczystości. Kolejną z korzyści są niższe ceny za zorganizowanie przyjęcia.


Różnicą jest także ubiór. Wiadomo, że minusowe temperatury przekładają się również na konieczność uzupełnienia garderoby. Tyczy się to zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Oprócz sukni i garnituru warto zaopatrzyć się w dodatkowe elementy odzieży. Na szczęście oferta salonów jest niezwykle bogata. Projektanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i dbają o to, aby bez względu na porę roku gwiazdy tego dnia wyglądały modnie i praktycznie.

Zimowa Panna Młoda

Sama adrenalina nie podniesie temperatury nawet w zimowe popołudnie. Aby Panna Młoda nie zmarzła, warto pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Sama suknia ślubna jest już w stanie ochronić ciało bardziej niż zwykłe ubranie, ale nie wystarczy podczas przebywania na zewnątrz. W tej sytuacji może sprawdzić się bielizna termoaktywna. Wykonana z delikatnego materiału stworzy cienką warstwę ochronną i tym samym będzie zupełnie niewyczuwalna. Koniecznością jest także okrycie wierzchnie. Z tego punktu absolutnie nie można zrezygnować. Szeroka oferta pozwoli na dopasowanie klasycznych kożuszków, białych pelerynek lub białych skórzanych kurtek i ramoneski. W okresie letnim rajstopy nie są koniecznością, ale już zimą z pewnością będą miały duże znaczenie dla wygody i zdrowia Panny Młodej. Ostatnim przystankiem są buty ślubne. Suknia sięga do samej ziemi, dlatego sprawdzą się zarówno szpilki, jak i zakryte botki na obcasie. Zimowa aura to dobra pora, by stylizację sukni uzupełnić kryształową biżuterią i skórzanymi rękawiczkami.

3b9da84edb0a764000e2ad333891731b

Fot. BRINTON STUDIOS

 

Ubiór dla Pana Młodego

Dopasowanie stylizacji dla Pana Młodego jest nieco prostszym zadaniem. Jej podstawą jest garnitur, który sam w sobie zapewnia odpowiednią temperaturę. Koszula, marynarka i spodnie nie uwydatniają ramion lub dekoltu. Należy pamiętać także, że niska temperatura będzie towarzyszyła tylko podczas ceremonii. Reszta wieczoru to świetna zabawa do białego rana. Właśnie z tego względu inwestycja w ocieplane spodnie lub koszulę będzie zbyt przesadzona. Skórzane buty i tradycyjne skarpety uchronią stopę przed przemarznięciem. Głównym punktem stylizacji jest okrycie wierzchnie. Płaszcz dyplomatka dwu lub jednorzędowy to świetny wybór na tego typu okazję. Całość uzupełnisz modnymi detalami w postaci skórzanych rękawiczek lub apaszki, która okryje szyję.

Zimowy bukiet ślubny

Dostępność kwiatów podczas zimowych miesięcy jest delikatnie ograniczona. To jednak nie oznacza, że wiązanki ślubne nie będą miały swojego uroku. Dalej możesz korzystać z zielonych lejących roślin oraz popularnych mrozów. Ich kolor oraz struktura liści świetnie podkreślą panujący klimat. Poza tym nie można zapomnieć o tradycyjnych różach. W razie potrzeby istnieje możliwość zabarwienia kwiatu na wybrany kolor. Zima to dobry czas, by postawić na odcienie granatu, złota, srebra, ognistej czerwieni i burgundu.

Źródło: bridalmusings.com

Źródło: bridalmusings.com

Źródło: colincowieweddings.com

Źródło: colincowieweddings.com

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz