Pudełka na ciasto weselne

Tradycja ślubna, a raczej weselna, polegająca na wręczaniu gościom kawałków weselnego ciasta, bądź innych słodkości, jest wciąż żywa. W organizacji tego pomocne są pudełka, które są zaprojektowane właśnie w tym celu. Ich niewielki rozmiar pozwala na umieszczenie w środku jednego, bądź kilku kawałków słodyczy. Jakie pudełko wybrać, z jakimi zdobieniami i przede wszystkim – z jakiego materiału? O tym piszemy poniżej.

Plastikowe czy papierowe?

Wyróżniamy przede wszystkim pudełka wykonane z plastiku oraz te z papieru, a właściwie kartonu. Co je różni? Przede wszystkim – wygląd.

Plastikowe pudełka są dość neutralne, prezentują się mało okazale. Można jednak nakleić na nich obrazek weselny, bądź ozdobić kokardą. Są o tyle praktyczne, że nie przesiąkają i bez problemu można przetransportować w nich nawet kilka kawałków ciasta. Wygoda jest ich podstawową zaletą. Niestety nie są zbyt eleganckie i trudno dopasować je do dekoracji weselnych, czy klimatu całej imprezy.

Z kolei papierowe pudełka są dostępne w wielu wzorach, kolorach i kształtach. Dzięki różnorodnej ofercie z łatwością można dobrać takie, które będą korespondować z wystrojem wesela, kolorystyką oraz dekoracjami. Z punktu widzenia wielu par istotne jest, aby wszystkie elementy wesela były spójne wizualnie – od bukietu panny młodej, przed dekoracje na stołach, po pudełka na ciasto weselne.

dla_gosci_pudp5_niebieskie

Zrób to sam

Nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie wykonać takie pudełko. W internecie znajdziemy szablony, które trzeba odrysować, wyciąć, poskładać w odpowiednich miejscach i skleić. Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę, że będziemy potrzebować ich nawet sto, to okazuje się, że będzie to bardzo pracochłonne. Przyszli nowożeńcy mają przed ślubem tyle zajęć, że na pewno nie znajdą na to czasu. Ich bliscy również znajdują wiele ciekawszych zajęć. Warto również ocenić, czy jest to opłacalne, skoro musimy zapłacić za karton i klej, a nasz czas jest przecież również wartościowy.

Opakowanie ozdobne na ciasto

Opakowanie ozdobne na ciasto

Gotowe pudełka

Najprostszym i zapewne najbardziej opłacalny jest zakup pudełek na ciasto weselne. Ich koszt to ok. 1,50 zł za papierowe i ok. 1 zł za plastikowe. W kontekście kosztów, jakie trzeba ponieść organizując wesele, wydatek rzędu 100-150 zł na sto pudełek nie jest wyjątkowo wysoki. Poza tym, papierowe pudełka dostępne są w różnorodnych kształtach i kolorach. Grafika, jaka znajduje się na nich, może być minimalistyczna, bądź z bogatymi zdobieniami. Daje to Młodym możliwość dobrania pudełek, które są najbardziej dopasowane do klimatu wesela. Jeżeli jest to przyjęcie w stylu glamour, upstrzone świecidełkami i ozdobami, idealnie sprawdzą się eleganckie pudełka z ornamentami. Zwolennicy stylu rustykalnego i naturalnych ozdób, sięgną po pudełka z kwiatowym nadrukiem.

Choć opakowanie tortu lub ciasta weselnego to tylko drobny element, w kontekście organizacji całego wesela, również o niego warto zadbać. Dzięki temu cała impreza będzie spójna i nie pojawią się nawet drobne niedociągnięcia, które położą cień na nawet najlepiej zorganizowanym przyjęciu.

Pudełka na ciasto weselne w sklepie Slubny-swiat.pl

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz