W co zapakować upominki dla gości weselnych?

Obdarowywanie gości weselnych drobnymi upominkami to zwyczaj, który na trwałe wpisał się w uroczystości weselne. Liczy się nie tylko to, co damy, ale w jak nasz podarunek opakujemy. Przedstawiamy kilka pomysłowych opakowań na podarunki dla gości.

W kwestii prezentu dla gości weselnych ogranicza nas jedynie wyobraźnia. I chociaż nadal najczęstszym i najbardziej popularnym upominkiem jest zestaw weselnych ciast lub słodkości, to coraz częściej pojawiają się inne podarunki. Upominkiem dla gości weselnych może być tak naprawdę wszystko, co kojarzyć im się będzie z tą piękną uroczystością i Parą Młodą. Mogą to być słodkie włoskie migdały w lukrze, zestaw ciasteczek własnej roboty, świeczka lub mydełko zapachowe. Często zdarza się, że gościom weselnym wręczane jest po zakończeniu uroczystości zdjęcia zbiorowe z ich udziałem lub specjalnie przygotowane zdjęcia z fotobudki. Państwo Młodzi mogą również obdarować gości jakimiś drobnymi miłymi i praktycznymi prezentami jak np. mieszanka przypraw lub mała buteleczka z alkoholem. Szczególnie ten drugi prezent może wywołać uśmiech na twarzy wielu weselników. Kiedy już wybierzemy rodzaj prezentu, warto zastanowić się nad tym, w co go zapakujemy. W przypadku takich minimalistycznych prezentów forma ma znaczenie. Oto kilka pomysłów na proste, a zarazem atrakcyjne opakowania na upominki dla gości weselnych.

1. Pudełeczka z zawieszkami

Proste i zarazem bardzo eleganckie pudełeczka ozdobione różnego rodzaju zawieszkami. Można do nich włożyć drobne słodkości lub inne małe upominki (np. breloczki). Sprawią przyjemność gościom i dodatkowo będą atrakcyjnie prezentować się na weselnym stole.

upominek-dla-gosci-weselnych-pudelko-papierowe - z-zawieszką-ozdobną

 

2. Torebki na słodycze

Opcja dla tych, którzy zdecydują się podarować swoim gościom weselnym coś słodkiego na drogę. Takie papierowe proste, opakowania idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju ciasteczka i słodkości domowej roboty. Goście docenią fakt, że poświęciliście swój czas i przygotowaliście coś specjalnie dla nich. Torebeczki mogą zostać dodatkowo opatrzone indywidualną dedykacją dla każdej pary weselników.

 

torebki-na-slodycze-dla-gosci-weselnych

3. Prezenciki dla dzieci

 

Możemy również przygotować osobne prezenty dla dzieci. W takim przypadku świetnie sprawdzą się pudełeczka z naklejonymi zwierzętami. A do pudełeczka można włożyć drobne słodkości. Dzieci uwielbiają takie prezenty!

upominek-dla-gosci-weselnych-pudelko-papierowe-ze-zwierzatkami

4. Woreczki bawełniane

Takie woreczki bawełniane będą doskonale pasować do wszelkiego rodzaju wesel przygotowanych w wiejskim, rustykalnym stylu. Do bawełnianego woreczka może włożyć praktycznie wszystko. Wspomniane migdały w lukrze lub zapachowe mydełko.

upominek-dla-gosci-weselnych-woreczek-bawelniany

5. Pudełka z ażurową rozetą

Elegancja i klasyczne pudełeczko z ażurowymi zdobieniami świetnie pasować będą do podniosłej atmosfery uroczystości ślubnej. A dodatkowo możemy w nim umieścić drobny prezent, który będzie naszym gościom weselnym przypominał ten wyjątkowy dzień.

 

upominek-dla-gosci-weselnych-pudelko-papierowe-z-rozeta
6. Pudełeczka kraft

Bardzo proste w formie pudełka wykonane z kraftowego papieru, w którym możesz umieścić np. ciasteczko z wróżbą! Humorystyczna wróżba wprowadzi jeszcze więcej radości do tego dnia, a dodatkowo będzie akcentem, o którym każdy z gości będzie pamiętał. Pudełeczko można ozdobić dodatkowo wstążką. Świetnie pasować będzie do dekoracji weselnej  w stylu rustykalnym.

upominek-dla-gosci-weselnych-pudelko-papierowe-kraft

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz