5 najpopularniejszych rodzajów tortów weselnych

Krojenie tortu weselnego to jedno z najważniejszych wydarzeń imprezy weselnej. Tort weselny musi prezentować się znakomicie. Nie warto na nim oszczędzać. Przedstawiamy wam kilka najpopularniejszych rodzajów tortów weselnych w 2018 roku.

Według tradycji krojenie tortu weselnego jest jedną z pierwszych czynności, jakie małżonkowie wykonują razem. Zazwyczaj tort pojawia się na sali zaraz po oczepinach. Wówczas  towarzyszą mu dodatkowe „efekty specjalne” jak np. fontanna tortowa z zimnych ogni. Coraz częściej nowożeńcy decydują się na podanie tortu nieco wcześniej nawet w okolicach obiadu. Jest to dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy na wesele zaproszonych jest wiele par z małymi dziećmi, które wcześniej muszą opuścić imprezę lub istnieje realne zagrożenie, że wielu weselników nie dotrwa do tak późnej godziny. Bez względu na to, kiedy zdecydujemy się podać nasz tort weselny, musimy pamiętać o dwóch rzeczach — tort musi się znakomicie prezentować a przede wszystkim świetnie smakować. Z tego względu podczas wyboru tortu weselnego nie eksperymentujemy ze smakami, a wybierajmy sprawdzone rozwiązania. Pamiętajmy, że tort musi smakować nie tylko nam, ale również z naszym gościom. A jeśli chodzi o wygląd? Prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów na tort weselny wraz z elementami dekoracyjnymi.

 

Naked Cake


To bez wątpienia jeden z najciekawszych rodzajów tortów, jakie pojawiają się na stole weselnym. “Nagi tort” charakteryzuje się tym, że pozbawiony jest warstwy lukru. W związku z tym wszystkie warstwy, kremy i zawartość widzimy jak na dłoni. Naked cake bardzo dobrze komponuje się z imprezami urządzonym w stylu rustykalnym, sielskim, jak również pasuje do par, które organizują swoje wesele na sposób nowoczesny.

photos-by-lanty-583490-unsplash

thomas-ae-601059-unsplash

photos-by-lanty-575187-unsplash

Z kwiatami


Kwiaty są znakomitym pomysłem, szczególnie kiedy nasze wesele odbywać się będzie na wiosnę lub w lecie. Możemy wykorzystać kwiaty lukrowane, ale o wiele ciekawszy, oryginalny efekt uzyskamy, jeżeli tort udekorujemy kwiatami żywymi. Efekt „wow” murowany

thomas-william-651493-unsplash

james-bold-658208-unsplash
photos-by-lanty-568725-unsplash
Tort jednopiętrowy


Jeżeli planujesz zorganizować mniejsze, kameralne wesele, wówczas znakomitym rozwiązaniem będzie tort jednopiętrowy. Taki tort prezentuje się znakomicie, a dodatkowo można mu nadać przeróżne, interesujące formy i zdobienia takie jak np. topper, atrakcyjne polewy lub obrazki. 

tom-the-photographer-648892-unsplashthomas-william-660882-unsplash
Torty ombre


Ten tort wyróżnia się charakterystycznym zdobieniem w formie efektu ombre. Efekt ombre, czyli delikatne zanikanie koloru na torcie robi naprawdę wrażenie i prezentuje się doskonale. A dodatkowo takie torty są ostatnio bardzo modne.

purple pink wedding cake Lovely Purple Ombre Wedding Cake

ombre-wedding-cake-10

Torty ekstrawaganckie


Skoro ślub bierze się tylko raz, to można nim nieco poszaleć. Tego wyrazem mogą być ekstrawaganckie torty, które charakteryzują się pięknymi, efektownymi, rzucającymi się w oko zdobieniami. Te zdobienia mogą przybierać przeróżne formy, Ważne, żeby było dużo i kolorowo. Jedną z odmian tego typu tortów są torty meksykańskie z wyrazistą kolorystyką. Torty ekstrawaganckie mogą również nawiązywać od hobby, zainteresowań pary młodej.

wedding-cakes-mexican-wedding-cakes-no-nuts-mexican-wedding

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz