Dekoracja tortu – topper

Jest kilka takich elementów, bez których trudno wyobrazić sobie przyjęcie weselne. W czołówce znajduje się z pewnością tort. Może on występować w wielu wariantach – od tradycyjnego piętrowego, po konstrukcję z muffinków. Ważne, by został podany w odpowiednim momencie oraz został przystrojony zgodnie z tą wyjątkową okazją.

W kwestii ozdabiania tortu pragniemy zwrócić uwagę na toppery. Dzięki nim tort prezentuje się wyjątkowo, a do tego świetnie wypada na zdjęciach (co jest przecież szalenie istotne). Poniżej garść informacji na temat topperów i sposobów na ich wybranie.

Topper – co to właściwie jest?

Choć wiele osób częściej słyszy o figurkach na tort weselny, to toppery są chętnie wykorzystywane przy okazji jego przyozdabiania. W przeciwieństwie do figurek, toppery stanowią napisy na torcie. Umieszczone są na długim patyczku, dzięki czemu bez problemu umieszcza się je w dowolnym miejscu na szczycie tortu. Często stanowią dopełnienie kompozycji, która jest przygotowana z myślą o wykończeniu jej topperem.

Toppery na tort weselny wykonuje się z różnych materiałów. Może być to lekki metal, drewno (częściej sklejka drewniana) bądź tworzywo sztuczne. W tym sezonie bardzo modne są połyskujące barwy, srebro i złoto. Najbardziej elegancka jest czerń, która jednocześnie jest najbardziej uniwersalna, można zatem wybrać topper w tym kolorze, zanim zdecydujemy się na projekt tortu.

topper-na-tort-czarny-15-245cm-4szt

Co wybrać?

Możliwości wyboru jest wiele. Pierwsza opcja, to skorzystanie z gotowego hasła bądź słowa. „Love” czy „Mr&Mrs” będą z pewnością odpowiednie. Plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy w przyszłości wykorzystać topper ponownie, np. podczas rocznicy ślubu. Inną możliwością jest wykonanie na zamówienie toppera z imionami Pary Młodej lub datą ślubu. Taki topper możemy zostawić sobie na pamiątkę, a jeżeli znajdują się na nim tylko imiona, również z powodzeniem skorzystamy z nich przy innej okazji.

Wielkość toppera

Rozmiar takiej ozdoby zależeć będzie przede wszystkim od wielkości tortu. Najlepiej, żeby nie wystawał poza krawędzie górnej części tortu. Jeżeli tak jest, to powinno być to zdecydowane i w wersji maksi. Przyjmujemy zasadę, że albo topper jest ozdobą i dopełnieniem dekoracji tortu, albo dominuje go i jest jego głównym elementem ozdobnym. Co do nóżki, nie powinna ona być dłuższa niż 10 cm. W ten sposób będzie tworzyć z tortem zwartą kompozycję, która będzie prezentować się znakomicie zarówno w oczach gości, jak i na zdjęciach.

topper-na-tort-love-srebrny-17cm

Modne kolory

Jak już wspomnieliśmy, ostatnio modne jest połyskujące złoto i srebro. Toppery o takim wykończeniu są eleganckie a przy tym szalenie stylowe. Pasują nie tylko do stylu glamour. Obecnie również na przyjęciach w stylu rustykalnym bądź w plenerze znajdziemy wiele elementów, w których dominuje złoto i miedź. Topper w tym odcieniu pięknie będzie współgrał z wystrojem sali. Przede wszystkim powinien jednak pasować do tortu – jego kolorystyki i wykorzystanych dekoracji. Jeżeli jeszcze tego nie wiemy, najbezpieczniej będzie wybrać czarny topper.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz