Chińskie lampiony na weselu

W Polsce coraz częściej wykorzystuje się papierowe lampiony przy dekorowaniu sal weselnych i plenerowych imprez. W wielu przypadkach zastąpiły tradycyjne balony. Jakie dekoracje można wyczarować z lampionów? Przedstawimy Wam kilka inspiracji.

Papierowe lampiony wywodzą się z kultury azjatyckiej i tam znane są jako “lampiony zakochanych”. W kulturze Azji lampiony przybierają różne formy i kształty. Zazwyczaj są wykonane z cienkiego, kolorowego papieru. W najprostszej wersji lampion przybiera formę papierowej torby, w której wnętrzu umieszcza się  świeczkę. Ale lampiony mają wiele twarzy. Wśród chińskich lampionów są  wysokie, cylindryczne latarnie często  wykorzystywane w dekoracji z restauracji i barów. Jak również różnie ukształtowane lampy geometryczne wykonane z wielu elementów kwadratowych i trójkątnych czy w końcu papierowe kule, które chyba najbardziej kojarzą nam się z tym, co zwykliśmy nazwać “chińskimi lampionami.”

Papierowe lampiony są nieodłącznymi elementami dekoracyjnymi podczas świąt i festiwali w wielu azjatyckich krajach a szczególnie w Chinach, Korei i Japonii. I nie bez powodu. Nadają każdej uroczystości wyjątkową oprawę i specyficzną atmosferę. Nic w tym dziwnego, że szybko zostały zaadoptowane przez kulturę europejską i amerykańską. W Polsce coraz częściej wykorzystuje się papierowe lampiony przy dekorowaniu sal weselnych i plenerowych imprez. W wielu przypadkach zastąpiły tradycyjne balony. I to ze znakomitym skutkiem. Jakie dekoracje można wyczarować z lampionów? Przedstawimy Wam kilka inspiracji.

Kiedy wykorzystać lampiony?

Możliwości wykorzystania papierowych lampionów jest wiele. Zaletą lampionów jest to, że świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz podczas uroczystości plenerowych. Przy tym są dekoracjami uniwersalnymi. Możemy je wykorzystać nie tylko podczas wesela, ale również podczas innych uroczystości rodzinnych takich jak chrzciny, wieczór panieński, urodzinowe przyjęcie, komunia, jak również imprez typu Sylwester, bal karnawałowy czy Andrzejki.
Lampiony, wbrew swojej nazwie, żeby dobrze wyglądać nie potrzebują światła. W tym momencie lampiony dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Umiejętne skomponowane będą cieszyć oko również w dzień. I na koniec. Udekorowanie sali kulistymi lampionami nie jest zbytnio skomplikowane. Są lekkie i łatwe montażu. Poradzi sobie z tym każdy, nie trzeba być specem od efektów specjalnych.

 

Jak udekorować lampionami salę?

Możliwości wykorzystania lampionów są nieograniczone i w każdej wersji  będą się prezentować zjawiskowo. Oto kilka propozycji:

1. Pod sufitem

Znakomity efekt osiągniemy, gdy podwiesimy je pod sufitem. Kolorowe papierowe kule stanowić będą znakomitą dekoracje przy zapalonym świetle, a kiedy będziemy chcieli w sali wyczarować magiczny klimat, możemy je podświetlić i zgasić światło.

5b584d4869dfe6e353274e3db6e3dff3

Żrodło: bridalguide.com

Żrodło: bridalguide.com

 

Żródło: lamsweddings.com

Żródło: lamsweddings.com

Sage-green-paper-lanterns

Żródło: hanginglanterns.co.uk

 

Żródło: lippincottmanor.com

Żródło: lippincottmanor.com

2. Na stołach

Lampiony w kształcie kuli można też postawić na stołach. Podświetlone będą współtworzyć romantyczną atmosferę podczas posiłków.

paper-lantern-centerpieces-for-weddings-7

Żródło: decorideaz.com

flowers_006

Żródło: weddingbee.com

 

Żródło: craftnik.blogspot.com

Żródło: craftnik.blogspot.com

3. W plenerze

Jeżeli mamy znacznie więcej miejsca, możemy praktycznie porozwieszać je po całym ogrodzie. Na przykład na drzewach lub ogrodzeniu. Pod parasolkami. Można również porozstawiać je na podłodze między stolikami w ogrodzie lub wzdłuż alejek. A także zawiesić na krzesłach.

 

Zródło: http://blog.catchmyparty.com/

Zródło: blog.catchmyparty.com/

Żródło: jessicaschillingphotography.com

Żródło: jessicaschillingphotography.com

Żródło: weddingpartydresses.net

Żródło: weddingpartydresses.net

Żródło: hideawayinn.com

Jak widzicie z lampionów można wyczarować bajeczne dekoracje!

 

Duży wybór chińskich lampionów  znajdziecie w sklepie slubny-swiat.pl 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz