Jaka pamiątka ze ślubu?

Ślub to wyjątkowy dzień, pełen pozytywnych emocji wzruszeń. Dla każdej Pary Młodej jest szczególny i  na długo pozostaje w pamięci. Jednak nie tylko wspomnienia mogą pozostać z nami na długie lata – wszak istnieje mnóstwo rodzajów pamiątek, które możemy sobie przy okazji tego szczególnego dnia zafundować. Pewnie zdarzy się, że kiedyś pokazywać będziemy je dzieciom i wnukom. Sprawdźmy zatem, jakie pamiątki ze ślubu i wesela są aktualnie na topie!

1. Zdjęcia i album z wesela.

Decyduje się na nie większość Par Młodych. Trudno wszak się temu dziwić, na fotografiach bowiem uchwycić możemy wiele magicznych chwil. Ślubne fotografie nie tylko dokumentują tak ważny dla nas dzień, lecz także ukazują nasze emocje i uczucia. Album weselny na pewno będziemy niejednokrotnie przeglądać w długie jesienne wieczory. Zdjęcia oprawione w ramki, wywołane w dużym formacie, staną się piękną dekoracją domu. W naszym kraju mamy bardzo wielu wybitnie uzdolnionych fotografów, którzy sprawią, że będziemy długo podziwiać ich dzieła.

2. Księga gości.

To także coraz popularniejsza praktyka. Może być ona w formie zwykłego zeszytu czy brulionu lub  przybrać inną  formę – choćby starego rękopisu. Goście weselni z pewnością umieszczą tam wiele pięknych słów i życzeń – to rozwiązanie bardziej praktyczne niż otrzymywanie weselnych kartek, a wszystkie wpisy mamy umieszczone w jednym miejscu.

ksiega02

Zobacz ślubne księgi gości

3. Figurki z tortu.

Jeszcze kilkanaście lat temu nie były zbyt popularne, teraz zaś stanowią niekiedy prawdziwe dzieła sztuki. Wiele Par Młodych decyduje się na ich zabawne czy nietypowe wersje – dla każdego znajdzie się coś zgodnego z jego gustem. To także nieoceniony gadżet przypominający weselne chwile. Figurki owe  możemy postawić chociażby na półce w sypialni.

fot.imagesource.com

fot.imagesource.com

Zobacz oryginane figurki na tort

4. Ślubne dodatki.

Trzeba przyznać, że jest ich niemało! Warto zatem zostawić sobie (choćby w ozdobnym, pięknym pudełku) podwiązkę, welon czy biżuterię, a także spinki do mankietów małżonka czy jego muszkę lub krawat. Wszak te niewielkie przedmioty mają w sobie niezwykły wprost czar!

Bride putting on wedding garter

Zobacz ślubne podwiązki

4. Kartki z życzeniami 

Każda Para Młoda dostaje ich bardzo wiele. Goście umieszczają na nich piękne wpisy, pełne radości i pozytywnych emocji. Warto zadbać o to, żeby i te pamiątki miały odpowiednią oprawę, umieszczając je na przykład w pudełku ozdobnym. Na pewno niejednokrotnie będzie okazja, żeby do nich wrócić i przypomnieć sobie treść życzeń od najbliższych na nowo!

Zobacz kartki z życzeniami

 

5. Elementy dekoracji.

Kiedyś ślubne gadżety dekoracyjne zwykle ograniczały się do kwiatów i balonów. Teraz jednak mamy w tej kwestii znacznie większe możliwości, dlatego dekorujemy kościół czy salę weselną girlandami, wazonikami, latarenkami czy ozdobnymi kamieniami (idealnie współgrającymi z klimatem weselnego przyjęcia) .One także staną się wspaniałą pamiątką i warto zadbać o to, by znalazły się w naszym domu.

_MG_9260

Zobacz dekoracje ślubnej sali i kościoła

Jak widać mamy wiele możliwości przypominania sobie najpiękniejszego w naszym życiu dnia. Najważniejsze wspomnienia pozostaną rzecz jasna w naszych sercach, lecz dzięki pamiątkom klimat ślubu i weselnego przyjęcia będzie nam towarzyszył przez wiele lat.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz