Ślub w kolorze różowego złota

Różowe złoto to odmiana złota, która od kilku sezonów jest na topie. Coraz częściej narzeczeni wybierają je jako kruszec, z którego będą zrobione obrączki ślubne. Różowe złoto pojawia się nie tylko w biżuterii ślubnej, ale również w dekoracjach stołu i sali weselnej.

rose_gold

Dlaczego złoto jest różowe?

W naturze złoto występuje tylko i wyłącznie w kolorze żółtym. Różowawy odcień złota powstaje, gdy kolor złoty połączy się z dodatkiem miedzi. Im więcej tego kruszcu znajduje się w próbie, tym odcień złota jest intensywniejszy, niekiedy wpadający w czerwień. Ta niezwykła barwa kruszcu sprawia, że w ostatnich latach zyskuje on na popularności. Różowe złoto jest delikatniejsze, subtelniejsze i bardziej romantyczne, od złotego. Z tego powodu doskonale nadaje się na kolor przewodni ślubu i wesela. Jak wykorzystać różowe złoto w dekoracji wesela?

Różowe złoto łącząc urok i elegancję złota z delikatnym różowym odcieniem, co dodaje mu romantycznego klimatu. To odcień, który komponuje się dobrze wieloma kolorami. Najlepiej prezentuje się na tle klasycznej bieli, szarości, beżu, pastelowego różu, a także pasuje do czerni i granatu.

Państwo Młodzi

Jeśli myślicie o weselu ze złotymi akcentami, zacznijcie od własnych kreacji ślubnych. Różowe złoto powinno pojawić się w ubiorze Państwa Młodych. Mogą to być drobne akcenty jak biżuteria, dekoracja włosów czy elementy na sukni ślubnej. Panna Młoda może też zdecydować, aby cała suknia ślubna była zaprojektowana właśnie w odcieniu różowego złota, co z pewnością będzie stanowiło atrakcyjną i oryginalną alternatywę dla klasycznej bieli. Różowe złoto doskonale komponuje się z granatowym, czarnym czy szarym garniturem. Krawat czy butonierka Pana Młodego mogą właśnie posiadać akcenty tego koloru.

jez-timms-761-unsplash

Bukiet ślubny

Uzupełnieniem dodatków z różowego złoto będzie odpowiednio skomponowany bukiet. Nigdzie nie znajdziesz kwiatów w kolorze różowego złota, ale w zastępstwie doskonale sprawdzą się kwiaty w odcieniach różu. Dodatek wstążki odpowiedniego koloru wzmocni efekt.

 

Dekoracje stołu i sali

Akcenty i dekoracje z różowego złota na stole prezentują się elegancko i wytwornie. Pamiętać należy, aby w tym zakresie zachować umiar. Zbyt dużo różowego złota na stole da zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Jeżeli chodzi o akcenty mamy wiele możliwości wyboru. Począwszy od talerzy i serwetek z akcentami w tym kolorze do innych elementów dekoracyjnych jak np. świece i pływające świece.
Różowe złoto powinno znaleźć się również na banerach, serpentynach, konfetti. Warto również pomyśleć o odpowiednim kolorze balonów dekorujących salę weselną.

swieca-plywajaca-matowa-wrzosowy-4cm-50szt (1) pudeleczka-kraft-85x85x7cm pudeleczka-kraft-85x85x7cm (1)

Tort weselny i inne

Doskonały efekt osiągniemy, gdy ozdobimy tort weselny akcentami z różowego złota. Odcień ten może pojawić się w polewie, dekoracjach kwiatowych czy jako topper z napisem.

Na koniec warto pamiętać również o innych dodatkach takich jak np. podarunki dla gości. Niewielkie, gustowne pudełeczko w odcieniu różowego złota lub torebka na słodycze z drobnym podarunkiem będą wyglądały elegancko i bardzo wytwornie.

A  dla gości i do zabawy świetnie sprawdzą się zdjęcia z fotobudki z rekwizytami – oczywiście  w kolorze z różowego złota.

balony-14-krystaliczne-z-konfetii-5szt zestaw-foto-rekwizyty-slubne-10szt (5)

Zobacz w sklepie weselne dekoracje  w kolorze  różowego złota 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz