Dekoracje weselne z juty – inspiracje

Rustykalny, ekologiczny styl urządzania wesela jest modny już od wielu sezonów. Jednym z jego elementów jest juta. Nie jest ona może szalenie elegancka, ale jej surowość, prostota i ciepło, które wprowadza do wnętrza, sprawiają, że doskonale sprawdzi się na weselu. Można ją wykorzystać na naprawdę wiele sposobów.

Podstawowym plusem juty jest jej przystępna cena. Można kupić gotowe dekoracje ją wykorzystujące, można również w prosty sposób przygotować je samodzielnie. Jest to pomysł nawet dla osób pozbawionych zdolności manualnych, ponieważ nie wymaga ona dużej precyzji w układaniu.

Juta doskonale odnajdzie się w trakcie wesel rustykalnych, a także tych organizowanych na świeżym powietrzu. Można ją zestawiać zarówno z dekoracjami w kolorach ziemi, jak i tymi zdecydowanie bardziej bogatymi, na przykład złotem lub srebrem, tworząc własny styl.

Juta jako dekoracja na krzesła

Juta w formie podłużnych kawałków materiału sprawdzi się doskonale jako dekoracja na krzesła. Można z niej stworzyć chociażby efektowne kokardy. Można je również wzbogacić na przykład kwiatami. Trzeba jednak uważać, ponieważ juta jest szorstka, a w związku z tym można łatwo popsuć strój weselników, dlatego nie powinno kłaść się jej na siedzisku.

Juta na stołach

Oryginalny materiał, jakim jest juta, tak samo dobrze sprawdzi się na stołach. Można z niej zrobić podłużny bieżnik lub wykorzystać ją jako serwetki na stół. Dobrze jest ją połączyć na przykład z szeroką koronką. Juta świetnie sprawdzi się jako element wiejskiego stołu, a nawet słodkiego kącika. Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby taki bieżnik z juty przygotować samodzielnie, możesz zakupić gotowy.

Mniejsze kawałki juty można także wykorzystać do udekorowania na przykład szklanych wazonów, słoików i świeczników. W tym celu wystarczy powierzchnię okleić taśmą dwustronną i przykleić jutę, a także na przykład kawałki drewna.

dekoracje-z-juty-na-wesele

Drobne dekoracje

Juta może zostać wykorzystana również do stworzenia różnego typu drobnych dekoracji, zwłaszcza w zestawieniu z innymi naturalnymi produktami, w tym kwiatami, trawą, szyszkami, kamykami. Tak można łatwo uszyć woreczki na prezenty dla gości albo przygotować plakietki z numerami stołów, a nawet wizytówki. Takie gotowe numery stołów z białymi cyframi   będą wspaniałą dekoracją, która pasuje do wielu kolorów, na przykład pastelowych.

Świetnym pomysłem na wprowadzenie naturalnych akcentów na swoje wesele jest na przykład poduszka pod obrączki.

Ozdoby wiszące

Lekki, ciepły materiał, jakim jest juta, doskonale sprawdzi się także do dekorowania sufitu i ścian sali weselnej. Można z niego zrobić girlandy, wstęgi i kurtyny. Jutę zestawiać można także z innymi różnokolorowymi materiałami. Jutowe proporczyki w kształcie trójkąta albo napis układający się w imiona nowożeńców to świetne pomysły na niedrogie dekoracje ścienne.

Dekoracje  z juty na slubny-swiat.pl

Zobacz więcej

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz