Ślub w rustykalnym stylu

Wsi spokojna, wsi wesoła… pamiętacie tę fraszkę Jana Kochanowskiego? Może zdecydujecie się na organizację ślubu i wesela w rustykalnym stylu? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Organizacja ślubu i wesela w stylu rustykalny jest bardzo popularnym trendem, zwłaszcza w USA. Wielu nowożeńców decyduje się na urządzenie i udekorowanie kościoła i sali weselne elementami rustykalnymi. Czym w istocie jest styl rustykalny? Sięgnijmy do słownika. Jak podaje słownik języka polskiego rustykalny to «mający związek ze wsią i jej mieszkańcami, mający cechy wiejskie». Charakterystycznymi wyznacznikami stylu rustykalnego jest zatem sielskość i nawiązania do natury. Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym?

Zacznij do miejsca.

Jeśli marzy ci się ślub i wesele w rustykalnym stylu, w pierwszej kolejności musisz wybrać lokalizację, która będzie współgrała z całością wystroju i dekoracji ślubnej. Idealnym miejscem będzie mały drewniany kościół, sala weselna, która kiedyś była młynem, stodołą czy wiejską karczmą z ogrodem i sadem. Ważne jest, żeby w otoczeniu było wiele naturalny i charakterystycznych materiałów takich jak drewno, kamień i rośliny.

brooke-cagle-193352

Kolory i materiały.

Styl rustykalny bazuje na naturalnych kolorach, które kojarzą się z przyrodą. Charakterystyczne dla tego stylu są wszelkie pastele, barwy ziemi, głębokie zielenie oraz szarości i biele. Podobnie jak kolorach również i materiałach sięgamy do surowców naturalnych takich jak drewno, kamień, rattan, wiklina oraz rośliny.

  • Drewno pojawia się w wielu formach i kształtach, przede wszystkim drewniane powinny być meble: charakterystyczne dla rustykalnego stylu są drewniane ławy czy stoły z grubych bali, czy dekoracja stołu taka jak: drewniane podstawki, drewniane wizytówki, numeracja stołów, zawieszki czy skrzynki na kwiaty.
  • Rattan i wiklina — wszelkiego rodzaju dekoracje wisząca i stojące, zawieszki kształcie serca wiklinowe koszyki z kwiatami, wiklinowe wianki.
  • Kwiaty, ale nie takie kwiaciarni tylko z łąki. W dekoracji rustykalnej stawiamy na naturalność i dzikość. Na stołach powinny znaleźć się wiązanki i kompozycje z polnych kwiatów takich jak np.: maki, rumianki, chabry. Kwiaty stawimy w prostych, szklanych naczyniach lub słoikach z dekoracjami handmade. Popularne dla tego stylu jest wykorzystanie białych kwiatów, a konkretnie drobnych gipsówek, które wykorzystywane są w wielu aranżacjach.
  • Las — o kwiatach polnych już wspomnieliśmy, ale w stylu rustykalnym dekoracjami mogą być również dary lasu takie jak gałęzie drzew, mech czy szyszki. Możemy czerpać gaśnicami z inspiracji, jakie podsuwa nam sama natura.

annie-spratt-210740

Menu, tort i inne dodatki.

Oczywiście derogacja to nie wszystko. Również pozostałe elementy muszą wpisywać się w charakter wesela. W przypadku tortu prawdziwych hitem wesele są torty typu naked cake, czyli tort bez warstwy kremu, zazwyczaj udekorowany owocami i kwiatami. W samym menu warto również postawić na domowe wypieki oraz dane znane ze swojskiej tradycyjnej kuchni.

lanty-291235

Rustykalny charakter powinny mieć również wszelkiego rodzaju dodatki związane ze ślubem i weselem. Począwszy od zaproszeń ślubem po takiej elementy ja pudełeczka ze słodkościami dla gości. Warto zadbać o najmniejsze detale, ponieważ to one złożą się na całość- czyli wymarzony ślub.
Przykładowe dekoracje weselne w stylu rustykalnym z naszego sklepu:

Zobacz więcej dekoracji rustykalnych

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz