Dekoracje z drewna na ślubie i weselu

Drewniane numery stołów, skrzynki na kwiaty czy świeczniki wprowadzają wiele urozmaicenia i atmosferę sielskości do sali weselnej. A do tego są ostatnio na topie. Oto kilka propozycji jak wykorzystać drewniane akcesoria przy dekorowaniu wesela.

Drewno to charakterystyczny, przyjazny przede wszystkim bardzo ekologiczny materiał. Kojarzy nam się ze swojskością, sielskością i czasami dzieciństwa. Drewniane dekoracje wykorzystywane są często, zwłaszcza przy organizowaniu wesel w stylu rustykalnym. Nie jest to jedne jedyna okazja na to, by wpleść drewno do ślubno-weselnej dekoracji.

1. Drewniane podkładki.

Zwykłe plastry drewna, na których widnieje atrakcyjne słoje, mogą nam posłużyć za oryginalne podkładki czy podstawki. Doskonale prezentują się na nich kwiaty w wazonie, świeczki we flakonikach czy słoikach. A jeśli dodamy do tego jeszcze odrobinę koronki i juty — efekt gwarantowany.

2. Drewniane numerki na stół.

Te same plastry drewna mogą nam również posłużyć do wykonania efektownie wyglądających numerów na stół. Oznaczone w ten stoły nie tylko pomogą gościom w odnalezieniu własnego miejsca, ale również będą niecodzienną dekoracją. Numery można wypalić w drewnie lub namalować.


napisy_drewnine_na_stół

3. Drewniane litery.

Drewniane litery stanowią bardzo atrakcyjną dekorację weselnych stołów. Można z nich ułożyć np. inicjały Państwa Młodych lub napis LOVE.

drewniene_litery

4. Drewniane pudełka i szkatułki na obrączki.

Wyjątkowa chwila zaślubin wymaga wyjątkowych rekwizytów. A tym bez wątpienia może być drewniana, podkładka pod obrączki ślubne. W tej roli może wystąpić doskonale nam już znanych plaster drewna. Możemy równie zmusić się o bardzo oryginalną prezentację obrączek — w drewnianym pudełku wypełnione mchem. Niecodziennie i ekologicznie.

naobraczki

5. Drewniane świeczniki.

Drewno w połączeniu z migotliwych blaskiem świecy wprowadza romantyczną atmosferę przy stole. A do tego prezentuje się efektownie. Szczególnie dobrze wyglądają świeczniki wykonana z pnia drzewa z wydrążonymi miejscami na świeczki..

swieczniki

6. Skrzynki i drabiny.

Stare skrzynki po owocach i drabiny mogą posłużyć nam jako elementy dekoracji. Wystarczy je nieco odświeżyć, przetrzeć papierem ściernym i pomalować białą farbą do drewna, która nada im pożądanego wyglądu vintage. W takich skrzynkach doskonale prezentują się kwiaty i rośliny. A na drabinie można zawieszać bannery, kwiaty i inne drewniane zawieszki np. w kształcie serca.

skrzynie

7. Drewniane drogowskazy.

Na dużym weselu czasami można się zgubić, szczególnie nasi gości, którzy w większości przypadków w tym otoczeniu są pierwszy raz. Dlatego dobry pomysłem jest ustawienie drogowskazów, które pokażą jak dojść do sali weselnej, do toalety czy sali dla palaczy. A drogowskazy koniecznie muszą być drewniane!

8. Drewniane księgi gości.

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie, które warto wyjątkowo upamiętnić. Pomocą w tym będą drewniane księgi gości, których wpisywać się będą z życzeniami wszyscy obecni na ślubnej uroczystości. Księgę gości można również zrobić z drewna. Na przykład w kształcie serca.

drewniene_ksiegi_gosci

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz