7 pomysłów na ozdoby z bibuły

Bibuła była kiedyś niezwykle popularnym materiałem, który służył do wykonywania różnych ozdób. W pewnym momencie moda na bibułę wyraźnie przygasła; została zastąpiona w dużej mierze kolorowym papierem, a następnie całą masą innych materiałów. Obecnie jednak powoli wraca do łask; można z niej wyczarować naprawdę mnóstwo ozdób, które świetnie nadają się zarówno do dekoracji domu jak i sali, w której ma się odbyć ważna uroczystość. Jedną z nich jest…wesele. Tego rodzaju ozdoby na pewno idealnie się sprawdzą do dekoracji weselnego stołu, zaproszeń, czy nawet…do ozdoby samochodu państwa młodych!

Poniżej najciekawsze sposoby na ozdoby z bibuły.

1. Girlandy podwieszone pod sufitem

Wielkie kwiaty z bibuły…póki się tego nie zobaczy, trudno to sobie wyobrazić. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie takie kwiaty podwieszone pod sufitem, a właściwie zwisające, tuż nad stołem. Ogromne, różnokolorowe, a przy tym delikatne i lekkie, będą pięknie prezentować się na tle sali. Na szczęście ich wykonanie nie jest zbyt trudne.

085a04fee54c4fe53cc87c218b78d6cc

Źródło: kcyouthere.wordpress.com

29ad539e347058e888fee5c32f38314f

Źródło: hellospeckless.com

2. Wiszące kule

Jeśli nie kwiaty, to może wielkie kule, które do złudzenia przypominają lampiony? Ich wykonanie może nastręczyć nieco więcej trudności, ale na pewno warto – połączone ze sobą w jeden, długi sznur, wyglądają po prostu niesamowicie.

 

Źródło: marthastewartweddings.com

Źródło: marthastewartweddings.com

Jak zrobić? Tutorial. 

3. A może piniata?

Jeśli para młoda ma ochotę wprowadzić do swojej zabawy weselnej innowacyjny punkt, zdecydowanie powinna pomyśleć o piniacie. Można ją wykonać z bibuły, a w środku umieścić lekkie (większa waga naruszy konstrukcję bibułowej piniaty, nawet jeśli ją wzmocnimy od środka) cukierki lub słodycze. Gości lub sami państwo młodzi mogą mieć sporo zabawy przy rozbijaniu piniaty!

 

beefour8

Jak zrobić? Tutorial 

4. Ozdobne paczuszki na małe prezenty

Jeśli młoda para zdecyduje się na zostawienie czegoś swoim gościom (np. malutkich prezencików), bibuła świetnie sprawdzi się jako materiał, w który można je spakować. Co więcej, stworzenie małych paczuszek nie będzie zbyt trudne; wystarczy zawinąć drobiazg, przewiązać małą wstążką, a końcówkę bibuły w fantazyjny sposób wystrzępić. I gotowe!

Źródło: ablissfulnest.com

Źródło: ablissfulnest.com

5. Dekoracja na stół

Dzięki bibule można stworzyć także dekoracje na stół. Jedną z najprostszych jest stworzenie różnokolorowych kwiatów, przymocowanie ich do cienkich gałęzi, które następnie można wstawić w wazon i postawić na stole. Oryginalny pomysł na pewno przyciągnie spojrzenia gości!

how-to-make-tissue-paper-flowers-2

Jak zrobić? Tutorial. 

6. Bibułowe girlandy

Girlandy to jednak nie tylko kwiaty czy kule, ale także tysiące innych ozdób z bibuły, które można wyciąć, a następnie zawiesić na sznurach i na końcu – na ścianie sali weselnej lub przed wejściem. W tym wypadku ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia; mogą to być drobne płatki, czerwone serduszka lub jakikolwiek inny kształt, który będzie pasował do wystroju sali weselnej.

15440532693_60207156d2_z 15870193937_878165dd57_z

Jak zrobić? Tutorial. 

ruffledgarland-1505025

Źródło: prettyprovidence.com/

Jak zrobić? Tutorial. 

7. Bibuła na samochód

Tak – to nie żart. Ozdoby z bibuły można umieścić także na samochodzie nowożeńców. Efektowne, małe kwiaty zamiast zwykłych? Jak najbardziej, szczególnie, że podczas pędu samochodu płatki z bibuły będą wyglądać dużo efektowniej.

Żródło: stylemepretty.com

Żródło: stylemepretty.com

 

Żródło: stylemepretty.com

Żródło: stylemepretty.com

Źródło: marthastewartweddings.com

Źródło: marthastewartweddings.com

 

 

Gdzie kupić dekoracje z bibuły?

Jeżeli nie masz czasu na wykonywanie takich dekoracji z bibuły, kup je w sprawdzonym  sklepie z dekoracjami =>http://slubny-swiat.pl/

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz