Jak ozdobić ślubną limuzynę?

Ozdobienie ślubnej limuzyny? Większość z Was pomyśli sobie o kwiatach i wstążkach przypinanych zazwyczaj do przedniej maski samochodu. Ale dekoracja samochodu to nie tylko kwiaty i wstążki….  Pomysłów na przyozdobienie pojazdu, jakim pojedziecie do ślubu jest znacznie więcej.

Oczywiście rodzaj dekoracji w dużej mierze zależy od charakteru Waszego ślubu i modelu samochodu jaki wybierzecie. Nieco inaczej ozdobimy  luksusową,  nowoczesną limuzynę a inne dekoracja pasować będą  do samochodu w stylu retro. Niemniej jednak pewne pomysły są zawsze uniwersalne. Przedstawiamy te najciekawsze.

Kokardy i kwiaty

Klasyczne rozwiązanie, ale zawsze trendy. W tym momencie do wyboru mamy całą masę wszelkiego rodzaju dekoracji kwiatowych. Świetnie wyglądają te,  które w pewnym stopniu przełamują wstążkowo- kwiatowe schematy. Ładnie i nietuzinkowo prezentują się na przykład delikatne kwiaty i dekoracje, które możemy przyczepić osobno na przednią maskę samochodu (i nie tylko) czyli róże, rattanowe wianuszki, serca z bukiecikami. Plus tego typu rozwiązania jest taki, że możemy z nich skomponować dowolną aranżacje.

 

Znaleziono na advancelimo.com.au

Znaleziono na beremese.cz

Tablice rejestracyjne

Skoro jesteście już małżonkami, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przerejestrować samochód, którym wyjedziecie spod bramy kościoła. Tablica rejestracyjna to efektowny i zarazem  najprostsza forma „oznaczenia” weselnego samochodu. Oprócz funkcji dekoracyjnej, pełni też funkcję informacyjną. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na tablicę rejestracje mniej lub bardziej klasyczne i romantyczne. Takie z napisem JUST MARRIED czy MŁODA PARA lub DROGA DO RAJU. Nie ukrywam, że osobiście mnie podobają się te bardziej “na wesoło” i z przymrużeniem oka typu GAME OVER czy KONIEC WOLNOŚCI.
Efekt można wzmocnić dodając do tylu samochodu inne gadżety dekoracyjne takie jak puszki (o nich poniżej) lub kokardy czy balony. Jedną z opcji jest zrobienie tablicy własnoręcznie lub zakup tablicy, na której możemy dopisać sobie samo kredą odpowiedni slogan.

 

Jak widać nawet królewskie pary stosują się do trendów.

Żródło: angelplates.net

Przykładowe tablice rejestracyjne:

Tablice rejestracyjne samochód weselnywięcej tablic rejestracyjnych do limuzyny ślubnej 

Puszki

Zwyczaj przyczepiania puszek do weselnego samochodu staje się popularna również u nas. A dlaczego te puszki przyczepiamy? Tradycja przyszła do nas z krajów anglosaskich. Jedna z wersji wytłumaczenia tego zwyczaju mówi, że puszki były jednym ze sposobów ochrony młodego małżeństwa przed złymi duchami. Wcześniej zamiast puszek do samochodu przyczepiano buty gości weselnych. Ale Amo rozumiecie, ze dziś na taka ekstrawagancje nikt nie mogę sobie pozwolić.
Dziś puszki to przede wszystkim efektowna (robiąca dużo hałasu) ozdoba limuzyny. Przyczepiamy je dopiero po ślubie do samochodu Młodej Pary. Puszki mogą być jednolite, ale można też na nich nakleić napisy. Wówczas dekoracja będzie bardziej urozmaicona.

 

Źródło: petervanbeeverweddings.com

Źródło: weddingchicks.com

Źródło: anothersunnysky.wix.com

puszki-weselne-retro-14-x-7cm-1op

zobacz więcej puszek do samochodu ślubnego 

Banery

Zamiast tablicy rejestracyjnej można wykorzystać do dekoracji banery z napisami np. MR & MRS czy JUST MARRIED. Tego typu baner jest uniwersalny i można go oczywiście dopasować kolorystycznie i stylowo do samochodu. Jeszcze lepszy efekt osiągniecie, gdy dodatkowo udekorujecie tył samochodu wstążkami, balonami czy dodacie puszki.

Źródło: weddingchicks.com

Źródło: elizabethannedesigns.com

Źródło: brides.com

Zobacz papierowe banery do udekorowania samochodu 

Balony

Stanowią doskonały dodatek do dekoracji limuzyny. Najlepiej jest przypinać je na tył samochodu wraz z takimi elementami jak tablica rejestracyjna czy baner (patrz wyżej). Oczywiście preferowanym kolorem w tego typu dekoracjach jest biel  oraz pastele. Dobrym pomysłem jest też zdecydowanie się na balon w kształcie serduszek lub balony z napisami.

Źródło: weddingchicks.com

Źródło: theguardian.com

Źródło: shechive.wordpress.com

Jak widzicie w kwestii dekorowanie samochodu ogranicza was tylko wyobraźnia.
A na zakończenie kilka rozwiązań, które mogą być dla Was źródłem cennych inspiracji.

 

Źródło:amusingfun.com

Żródło: carhumor.net

Źródło: chillhour.com

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz