Siedem najczęstszych błędów przy dekoracji sali weselnej

Dekoracja sali to jeden z głównych punktów na liście podczas przygotowań do wesela. Należy zawczasu przemyśleć koncepcję wystroju, jego styl oraz kolorystykę. Niestety dość często staje się tak, że ostateczny wygląd sali nie jest taki, jak sobie wymarzyliśmy. Oto siedem najczęstszych błędów, które popełniane są przy tej okazji. Uświadomienie sobie na czym polegają i z czego wynikają pozwoli się przed nimi ustrzec.

1. Mieszanie stylów

W ostatnich latach na topie jest dekorowanie sali w konkretnym stylu. Błąd jaki jest popełniany, to brak zdecydowania na jeden konkretny. Bukiety w naturalnym, wiejskim stylu, do tego błyskotki na stołach i czarne balony? Każdy z tych elementów brzmi interesująco, ale wszystkie razem tworzą trudny do strawienia miszmasz. Wybierzmy jeden styl i trzymajmy się go konsekwentnie.

2. Zestawianie zbyt wielu kolorów

Podobnie sprawa ma się z kolorami. Jeden kolor przewodni i jeden lub dwa dodatkowe to maksimum. Wielobarwne dekoracje, na dodatek wszystkie w wyrazistych kolorach, dadzą poczucie chaosu i będę prezentować się mało atrakcyjnie. Choć biel wydaje się zbyt banalna, zauważmy, że na weselach stanowi znakomite tło dla kolorowych dekoracji. Trzymajmy się ustalonego wzorca kolorystycznego, a unikniemy przesady i kiczu.

_MG_9241

Kluczem do sukcesu jest przemyślana kolorystyka. Umiar. Jednolity styl. (fot. ETNIO.pl)

 

3. Branie wszystkiego na siebie

Zazwyczaj przyszłe panny młode mają potrzebę kontrolowania wszystkich obszarów związanych z organizacją wesela. Nie da się jednak zajmować wszystkim, zwłaszcza że nikt nie jest specjalistą od wszystkiego. Sprecyzuj swoje oczekiwania odnośnie wyglądu sali i poradź się kogoś, kto jest w tym temacie bardziej kompetentny. Może to być przyjaciółka, ale też specjalista, który działa w tym obszarze zawodowo.

4. Sztuczne bądź nieświeże kwiaty

Kwiaty są nieodłącznym elementem wystroju przestrzeni w której odbywa się przyjęcie weselne. Aby prezentowały się pięknie potrzeba jednak, by były świeże i odpowiednio przygotowane. Te, które są wykonane ze sztucznych materiałów, niestety nie dorównają prawdziwym, żywym kwiatom. Lepsze będą nawet proste, skromne kompozycje z naturalnych roślin, niż wymyślne, ale sztuczne. Wesele trwa nawet kilkanaście godzin, warto zatem korzystać z usług sprawdzonych dostawców lub firm, które przygotowują kwiatowe dekoracje.

_MG_9417m

Tylko świeże kwiaty na stole. (fot. ETNIO.pl)

 

5. Przesadna ilość balonów

Balony z pewnością są odpowiednią dekoracją do sali weselnej. Jeżeli jednak będzie ich zbyt wiele, przytłoczą przestrzeń i odwrócą uwagę od bardziej finezyjnych ozdób. Wykorzystaj je zatem z umiarem albo całkowicie zrezygnuj.

6. Zbyt mały nacisk położony na światło

Odpowiednie oświetlenie ma ogromny wpływ na wnętrze i atmosferę panującą w jego wnętrzu. Warto zatem zadbać o oświetlenie ogólne oraz poszczególnych stref i stołów. Zawsze sprawdzają się świece na stołach oraz kolorowe reflektory w przestrzeni przeznaczonej na tańce.

7. Zbyt obfita dekoracja stołów

Zazwyczaj ozdoby na stołach prezentują się pięknie dopóki nie zostaną postawione na nich półmiski z daniami. Wtedy drapowane materiały, koraliki i stroiki zajmują miejsce i zaczynają przeszkadzać. Najlepiej zatem pójść w stronę bardziej oszczędnych zdobień, aby oszczędzić gościom problemów.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz