Wybieranie samochodu na ślub

Przygotowanie ślubu i wesela wymaga wzięcia pod uwagę wielu jego elementów. Jednym z nich jest Wasz transport na uroczystość oraz wesele. Wybierając samochód warto przemyśleć jak będzie on wyglądał, w jaki sposób go udekorujecie oraz z jakimi kosztami będzie się to wiązać.

Styl

Jedno z pierwszych pytań – chcecie auto zabytkowe, czy nowoczesne bądź wręcz sportowe? A może ma być to elegancka klasyczna limuzyna? Opcji z pewnością jest kilka a i oferta wynajmu aut ślubnych jest bardzo bogata, wystarczy przejrzeć strony internetowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście skorzystali z własnego auta lub kogoś z rodziny. Wtedy pozostaje jeszcze kwestia jego dekoracji (ale o tym później).

Kolor

Zwykle wybór waha się pomiędzy białym a czarnym. Obydwa są klasyczne i eleganckie. Biała suknia zwykle lepiej prezentuje się na tle ciemnej karoserii, jednak nie jest to regułą. Oczywiście inne kolory wchodzą w grę, jak chociażby czerwień (nieco awangardowa) i beż (romantyczny, zwłaszcza w przypadku zabytkowych aut). Wybierając kolor samochodu weźcie pod uwagę styl Waszego wesela, motyw przewodni oraz dominujące w wystroju barwy. To pomoże Wam w dokonaniu wyboru.

bonnet-1846254_640

Oferty

Jeżeli decydujecie się na wynajem auta, zajmijcie się tym tematem odpowiednio wcześnie. Jeżeli pozostawicie to na ostatnią chwilę, to prawdopodobnie okaże się, że Wasz termin jest już zajęty. Po skontaktowaniu się z firmą oferującą takie usługi zapytajcie nie tylko o termin. Ważne jest co wlicza się w cenę wynajmu oraz jakie są dodatkowe opłaty. Może okazać się, że będziecie musieli dopłacić za każdy pokonany kilometr bądź dekorację. Warto również umówić się na obejrzenie samochodu na żywo – ocenicie wtedy, czy jego rozmiar i wygląd Wam odpowiada.

Czas

Biorąc pod uwagę fakt, iż zwykle płaci się za czas wynajęcia samochodu, zastanówcie się kiedy go potrzebujecie. Czy chcecie podjechać pod kościół bądź urząd jeszcze własnym autem, czy już efektownie przystrojonym? Być może wystarczy Wam, że po ceremonii wsiądziecie do wynajętego, wyjątkowego auta i po wyjściu z niego na zabawę nie będzie on potrzebny? Zabytkowe auta często wykorzystywane do sesji ślubnych, więc to dodatkowo wydłuża czas wynajmu. Podliczcie wszystkie godziny i koszty i wtedy zadecydujcie, który wariant jest dopasowany do Waszych możliwości finansowych.

Kierowca

Zadbajcie o to, by w umowie, którą podpisujecie na wynajem samochodu, była wzmianka na temat wyglądu kierowcy. Zadbajcie o zapewnienie, że będzie on ubrany schludnie i elegancko. Z pewnością nie chcecie, by zjawił się ubrany w jeansy i t-shirt. Choć nie będzie on bardzo widoczny, powinien wyglądać stosownie do okazji.

Dekoracja

W tej kwestii bywa różnie. Firma, która wynajmuje auta może oferować również taką usługę. Ewentualnie poleci Wam kogoś (zazwyczaj kwiaciarnię), kto zajmuje się dekoracją aut weselnych. Jeżeli jednak pragniecie wykazać się kreatywnością – zróbcie to sami, zwłaszcza jeżeli korzystacie z własnego samochodu. Przystrojenie go nie jest przecież takie trudne. Postawcie na białe dodatki – wstążki, baloniki i kokardki przywiązane do lusterek. Poza tym, na masce samochodu możecie umieścić większy biały stroik. Tego typu gotowe dekoracje dostępne są w sklepach z asortymentem ślubnym. Dodatkowym elementem są nakładki na tablice z napisami dla nowożeńców, czy przyczepione do zderzaka puszki na sznurkach.

 

Dekoracje na samochód ślubny w sklepie Slubny-swiat.pl

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz