Zrób to sama: Efektowna serpentyna z balonów

Jeśli ktoś dekoruje salę lub mieszkanie na nadchodzące wesele lub nawet imprezę urodzinową, pierwszą rzeczą jaką kupi, będą prawdopodobnie balony. Rozweselają ozdabiane wnętrze, dodają barw i zgodnie ze stereotypami są po prostu obowiązkowym elementem każdej większej zabawy. Popularnym rozwiązaniem jest także łączenie balonów w różne kształty- od zwykłych „serpentyn” czy kółek do serc lub bardziej skomplikowanych wzorów. Dziś podpowiadamy co robić, by osiągnąć wymarzoną kompozycję składającą się z balonów.

 

Jak zrobić serpentynę z balonów?

Są różne sposoby na zrobienie wieży z balonów. My  pokażemy jedną z metod. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie dwóch par balonów. Oznacza to, że wybieramy dwa balony i łączymy je ze sobą, związując końcówkę jednego z końcówką drugiego (najlepiej jak najciaśniej, żeby balony wręcz przylegały do siebie).

baloons01

Kiedy mamy również drugą taką parę, wystarczy ułożyć słupki balonów prostopadle do siebie i przepleść je między sobą, robiąc to właśnie na ich końcówkach. Aby takie połączenie wytrzymało, niezbędne jest dodatkowe związanie- inaczej balony mogą się „odkręcić” i odplątać.

baloons02

 

W kolejnym etapie  nakładamy następne warstwy kolumny,które składają się z połączonych ze sobą czterech balonów.

Do połączenia balonów  używamy wstążki lub sznurka. Nie możemy związywać ani za mocno, ani za lekko – w pierwszym wypadku może dojść do pęknięcia balonu, w drugim- do bezładnego zwisania ze sznurka.

Obejrzyj film instruktażowy: 

 

Kolory

Warto dobrze zastanowić się przy doborze kolorów.  Czy pasują one do wymyślonego przez nas wzoru? Pamiętajmy o nich także, gdy robimy balonowy łuk czy wieżę- odpowiednio układając na sobie kolejne dwie pary i związując je decydujemy, czy kolory utworzą swoistą spiralę, czy też może podkreślą statyczność „budowli”.

Kształty

To, co stworzymy, zależy głównie od nas, warto jednak pamiętać, że większość konstrukcji składa się z małych „wież”, które są z kolei budowane z połączenia dwóch, trzech lub czterech balonów. Tworząc popularny łuk czy serpentynę większość czynności wykonujemy machinalnie; warto pamiętać, by przed rozpoczęciem pracy przymocować pierwszą parę (lub dwie pary) do barierki, do której ma być przymocowana cała konstrukcja. Pozwoli to uniknąć ryzykownego przenoszenia balonowej budowli oraz ułatwi plątanie balonów na wcześniejszym etapie.

Zobacz inspirujące dekoracje z balonów na naszym profilu na Pinterest:

Obserwuj tablicę Dekoracje weselne: Wieże z balonów należącą do użytkownika Moje Pierwsze Wesele.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz