5 sprawdzonych atrakcji na wesele

Co  zrobić, aby ślub i wesele były udane? – to pytanie z pewnością często pojawia się podczas planowania zaślubin. Podpowiadamy kilka nieszablonowych sposobów na uatrakcyjnienie waszej uroczystości.

Co decyduje atrakcyjności imprezy weselnej? Tak naprawdę składa się na to wiele czynników: lokal, jakość jedzenia (i alkoholu…), przekrój gości zaproszonych na imprezę oraz odpowiednia kapela lub DJ, którzy zagwarantują dobrą muzykę i  kilka integrujących zabaw dla weselników. Nie ma skutecznego przepisu na udane wesele. Niemniej jednak możemy je urozmaicić dodatkowymi atrakcjami weselnymi. Z roku na rok na weselach pojawiają się coraz to nowe atrakcje, które sprawiają, że goście weselni nie mogą narzekać na nudę. Poniżej 5 najciekawszych.

Tuba z konfetti

Romantyczny i bardzo spektakularny efekt podczas wyjścia z kościoła zagwarantuje tuba z konfetti. To znakomita alternatywa dla rzucania ryżem. Płatki róż wystrzelone w powietrze i opadające na Parę młodą wyglądają pięknie. A do tego taka atrakcją nie jest droga.

11267432_956880187696529_4500721211618276972_o

 

Ile to kosztuje?
Wystarczy 4- 5 tub. Każda z nich to koszt: 8-12 PLN. Zobacz

Bańki mydlane puszczane z agregatu

Wspaniała atrakcja,dzięki której będziemy w stanie stworzyć niesamowitą, bajeczną atmosferę na weselu. Bańki z agregatu można wykorzystać na wiele sposobów: jako alternatywa do tradycyjnego rzucania ryżem czy nietypowa dekoracja w trakcie kluczowych wydarzeń wesela (podziękowanie rodzicom, krojenie tortu, pierwszy taniec). Bańki to również wspaniały dodatek do sesji ślubnej, który sprawi, że fotografie okraszone będą odrobiną magii.

11406509_945554675495747_4301828413579368302_o

Ile to kosztuje?

Można wynająć osobę z wytwornicą (około 250 PLN), wypożyczyć (od 25 do 150 PLN)  lub kupić taką wytwornicę do baniek.

Balony z helem

Balony wypełnione helem można wykorzystać w dekoracji sali weselnej lub jako element wspaniałej zabawy. W odpowiednim momencie wesela wszyscy goście wypuszczają do nieba balony. Na balonie mogą być zapisane życzenia dla pary młodej. Ulatująca do nieba chmura balonów wygląda naprawdę efektownie, a taka zabawa rozrusza gości i sprawi im wiele radości.

balloon-767246_640

Ile to kosztuje?

Zestaw z butlą z helem (130-180 PLN), komplet 100 balonów  metalicznych ok. 15 PLN  lub balony z nadrukami ślubnymi ( ok. 1 PLN za sztukę).

 

Upominki dla gości

Zazwyczaj każdy z weselników jest obdarowywany na koniec imprezy zestawem słodkości — ciast weselnych. To znakomita tradycja, którą można nieco zmodyfikować. Zamiast ciasta można gościom weselnym dać inne oryginalne podarunki. Coraz popularniejsze  stają się:

Fortune cookies decorated with red candy sprinkles close-up. horizontal

Ile to kosztuje?

Cena zależna jest od rodzaju upominku.

Fotobudka

To atrakcja,która robi prawdziwą furorę na weselach. Niestety to stosunkowo najdroższa z atrakcji z omawianych w tym tekście. Zasada fotobudki jest prosta. Stawiamy fotobudkę na imprezie (w sali weselnej lub na zewnątrz lokalu). W dowolnym momencie imprezy każdy z gości może do niej wejść, założyć odpowiednie przebranie i zrobić sobie kilka zabawnych fotografii. Oczywiście z dedykacją dla Pary Młodej!

fotobudka_mix
Ile to kosztuje?
Koszty wynajmu fotobudki  na wesele  oscyluje w granicach 1000- 4000 złotych. Do fotobudki warto dokupić swój zestaw gadżetów, aby podczas robienia zdjęć goście mieli w czym wybierać.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz