Wesele. Co zamiast pierwszego tańca?

 

Pierwszy taniec Pary Młodej symbolicznie otwiera część weselną i oznacza początek świetnej zabawy do białego rana. Od strony samych zainteresowanych wygląda to nieco inaczej. Czasami nawet najodważniejszych dopada stres i świadomość, że będą mieli na sobie wzrok całej sali gości. Uczucie nie do opisania, ponieważ to właśnie nowożeńcy są punktem odniesienia tego pięknego dnia i świadomość tego potrafi sparaliżować od stóp do głów. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia i kwestia pierwszego tańca może być rozwiązana w nieco inny, ale również ciekawy sposób. Propozycji dla przyszłych małżonków jest kilka.

Belgijka

Muzyka, do której tańczy się belgijkę, sprawia, że nogi same rwą się zabawy. Tradycja z zachodu coraz częściej pojawia się na naszych weselach i jest bardzo pozytywnie przyjmowana przez uczestników. Każdy zespół lub DJ na pewno w swojej ofercie ma ten kawałek i wie jak pokazać oraz nadzorować kroki. Wystarczy krótka chwila i cała sala będzie poruszać się w rytm utworu. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest bardzo rozluźniające. Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólna i dobra zabawa. Wesele rozpoczęte takim akcentem będzie istną petardą.

Romantyczny przytulaniec

Ślub jest najważniejszym wydarzeniem dla dwójki zakochanych w sobie osób. Idąc w tym kierunku nawet zwykły przytulaniec do spokojnej piosenki będzie magiczną chwilą nie tylko dla samych nowożeńców, ale również gości. W takim momencie nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że zabrakło spektakularnych uniesień i obrotów. Takie rozwiązanie na pewno będzie lepsze niż wymuszony walc angielski.

Taniec z bliskimi

Dla rozładowania stresu i zintegrowania gości weselnych zabawę można zacząć w nieco inny sposób. Zaczyna się standardowo, czyli Para Młoda na środku i dookoła pozostali goście. Gdy DJ lub zespół puszcza wybrany utwór, na początku zaczynają tańczyć nowożeńcy. W dalszej kolejności dołączają rodzice, świadkowie, rodzeństwo, dziadkowie i pozostali wszyscy uczestnicy wesela. Ta forma może również odgrywać dodatkową rolę, którą jest przedstawienie równie ważnych postaci wieczoru. Wywołując na salę poszczególne pary, inni goście będą znali już najbliższą rodzinę jednej i drugiej strony.

Krótka przemowa i zaproszenie do zabawy

Taka forma jest prawdziwą rewolucją podczas wesela i niektórzy goście, zwłaszcza starsi będą w lekkim szoku. Po pierwszym daniu, gdy przychodzi czas wyczekiwanego tańca, zamiast tradycji nowożeńcy mogą wygłosić krótką przemowę i podziękować wszystkim za przybycie oraz obecność w tak ważnym dniu. Czasami łatwiej jest przekazać swoje uczucia za pośrednictwem słów niż tańca. Po wystąpieniu DJ powinien zaznaczyć, że zabawę czas zacząć.

Podziękowanie dla rodziców na pierwszym planie

Wręczenie prezentów rodzicom odbywa się zazwyczaj w późniejszych godzinach, nawet bliżej oczepin. Ten moment można jednak przenieść na sam początek wesela zamiast pierwszego tańca. Po tej uroczej chwili wodzirej zaprosi wszystkich gości do wspólnej zabawy. Rodzice z pewnością poczują się wyróżnieni i oczarowani gestem nowożeńców.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz