Trendy: Fotobudka

Fotografia ślubna ma się w obecnie bardzo dobrze. Nie wyobrażamy sobie wesela bez obecności fotografa. Nawet jeżeli nie jest to wynajęty i opłacony profesjonalista, to wśród gości zwykle znajduje się osoba, który dokumentuje wszystko z pomocą aparatu fotograficznego. Tak czy inaczej, można pokusić się o dodatkową atrakcję imprezy i wynająć fotobudkę. Co to jest, dlaczego i właściwie po co? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Czym jest fotobudka?

To nic innego, jak przenośny automat do robienia zdjęć. Tego typu urządzenia możemy zobaczyć w centrach handlowych, bądź na ulicach miast. Pamiętacie film „Amelia” i intrygującą historię głównej bohaterki i tajemniczego mężczyzny? Okazał się nim być serwisant fotobudek. Na imprezach, zwłaszcza weselnych, nie korzysta się jednak z zabudowanej budki. Zwykle ustawia się urządzenie przed ścianą z tłem, lub odpowiednim rollupem. Zdjęcia robią się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku – obsługa jest bardzo prosta. Zwykle ustawia się ją tak, by po wyzwoleniu migawki, co kilka sekund robiła zdjęcie, w efekcie czego dostaje się wydruk serii kilku zdjęć.

Źródło: http://lamarieeencolere.com//caption

Co otrzymujemy?

Efektem sesji w fotobudce jest wydrukowany pasek, lub karta z serią zdjęć. Dodatkową opcją jest digitalizacja zdjęć i późniejsze przekazanie ich klientowi na płycie CD, bądź pendrive. Istnieje również możliwość przesyłania fotografii, na bieżąco, na maila, czy też Facebooka. Atrakcyjnym elementem ofert jest również propozycja stworzenia galerii internetowej. Dzięki temu, w prosty sposób możecie, już po weselu, podzielić się z gośćmi wszystkimi zdjęciami wykonanymi w fotobudce. Samo oglądanie ich będzie świetną zabawą!

Co z gadżetami?

Na wyposażeniu fotobudek znajdują się rekwizyty, których można użyć podczas robienia zdjęć. To głównie one tworzą specyficzny, zabawny klimat tego typu fotografii. Kolorowe plastikowe okulary, boa z piór, „chmurki” z żartobliwymi napisami, kapelusze, wąsy – to tylko niektóre z gadżetów, które pojawiają się na zdjęciach z imprezowych budek. Zasada jest prosta – im dziwniej i śmieszniej, tym lepiej. Zdjęcia z założenia nie mają być poważnymi, ułożonymi portretami. Wasi goście, na pewnym etapie imprezy weselnej, sami poczują, że w fotobudce można w rewelacyjny sposób pokazać klimat dobrej zabawy.

fotobudka_mix

Jakie widzimy zalety?

Zdjęcia wykonywane przez profesjonalnego reportażystę są bezcenną pamiątką i zdecydowanie nie warto z nich rezygnować. Sesje z fotobudki mają jednak inny klimat. Brak fotografa za obiektywem i dostępność zabawnych gadżetów wyzwalają w gościach emocje i prowokują zabaw-ne zachowania. Plusem jest to, że urządzenie wynajmuje się na godziny, zatem to Wy decydujecie, za ile czasu chcecie zapłacić. Nie ma sensu wynajmować fotobudki na całą imprezę weselną. Na początku goście są zwykle lekko spięci, natomiast pod koniec wesela, wielu z nich nie jest już tak fotogeniczna, jak im się wydaje ; )

3924-thickbox_default 3960-thickbox_default

O czym warto pamiętać?

Bardzo dobrym i często realizowanym pomysłem jest umieszczenie przy fotobudce księgi gości. Warto bardzo wyraźnie poprosić gości, by wykonane zdjęcia wklejali do albumu pamiątkowego wraz z wpisami, bądź życzeniami. Goście zwykle chcą zatrzymać zdjęcia dla siebie, na pamiątkę. Jeśli jednak poinformujemy ich, że będą mieli do nich dostęp w galerii internetowej, chętniej wydrukowaną odbitkę pozostawią w albumie. Rozwiązaniem problemu jest również opcja drukowania dwóch odbitek. Wtedy jedną gość może wziąć do domu, a drugą wkleić do albumu. Jeśli umieścicie taki dopisek na zaproszeniach, bądź na stołach, goście powinni o tym pamiętać. W końcu do Wasza impreza!

Więcej inspiracji z fotobudki zobaczycie na Pintereście:  https://www.pinterest.com/search/pins/?q=FotoCabine

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz