Ślub w drugi dzień świąt – czy warto?

Ustalenie daty ślubu jest wstępem do rozpoczęcia przygotowań do uroczystości i organizowania wesela. Zanim jednak będzie to możliwe, należy dokładnie przemyśleć wybór dotyczący dnia i miesiąca zaślubin. Niektóre pary decydują się na bardzo znaczącą i niewątpliwie romantyczną datę – 26 grudnia, czyli drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Czy na pewno jest to dobry pomysł?

Magiczny nastrój

Święta to moment, w którym magiczny klimat udziela się niemal każdemu. Ślub zorganizowany 26 grudnia to uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci nie tylko młodej parze, ale również wszystkim gościom. Warto zauważyć, że ludzie na ogół życzliwiej i serdeczniej odnoszą się do innych właśnie w czasie świąt, co oznacza, że zabawa może odbyć się w wyjątkowej atmosferze. Wizja śniegu i zimowych ozdób na sali może tylko zachęcić do wybrania tego terminu, a dekoracje świąteczne rozwieszone w miastach i parkach będą stanowiły świetne tło dla inspirującej sesji fotograficznej z udziałem państwa młodych. Możliwości jest mnóstwo – szyszki, bombki, gałęzie świerku, lampki, kokardki…odpowiednio dobrane dodatki stworzą w sali weselnej, a także przed nią, niezwykły nastrój.

Klimat, oprócz dekoracji, zbudują także odpowiednio dobrane potrawy. Świąteczne dania przyrządzone w nowej wersji lub ekskluzywnie podane na pewno zachwycą podniebienia gości i pozwolą poczuć jeszcze raz magię świąt. Temperatura panująca na zewnątrz ułatwia zresztą na przykład transport gotowych dań z domu.

Zaślubiny w drugi dzień świąt mogą być także pretekstem do dopełnienia bajkowego anturażu i wypożyczenia sań – na specjalne życzenie młoda para może zostać dowieziona na miejsce wesela właśnie w ten sposób.

_MG_9370

Wspólnie z najbliższymi

Warto zwrócić uwagę na fakt, że święta to zazwyczaj czas, kiedy większość osób ma wolne. Oznacza to, że jest większa szansa na to, że zaproszeni goście przyjadą i wezmą udział w tej wyjątkowej uroczystości. To bardzo ważne, jeśli młodej parze zależy na tym, by zjawiła się cała rodzina i najważniejsi znajomi.

Co ciekawe, warto dodać, że pary, które obawiają się starych przesądów, mogą być spokojne; grudzień to dobry miesiąc na zawieranie małżeństw.

Pamiętaj o trudnościach

Należy pamiętać również o trudnościach, które wiążą się z organizacją wesela w drugi dzień świąt. Po pierwsze, nie można liczyć na otwarte sklepy, jeśli w ostatniej chwili okaże się, że czegoś brakuje; w niektórych miejscach mogą być także utrudnione przejazdy, a jeśli młoda para zdecyduje się na ślub w popularnym miejscu, często odwiedzanym przez turystów (np. Zakopane) musi liczyć się z prawdziwymi tłumami.
Dobrze też zdawać sobie sprawę z faktu, ze zima to nie tylko śnieg, mróz i piękne widoki; grudzień to coraz częściej miesiąc o jesiennych temperaturach i często występujących mżawkach. Oznacza to, że część z wcześniej zaplanowanych atrakcji (na przykład wspomniane wcześniej sanie) może stracić sens, a przygotowane dekoracje nie oddadzą w pełni pożądanego klimatu.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz