Diy: Trzy pomysły na oryginalne ozdoby z balonów

Coraz więcej osób odnajduje radość w tworzeniu nowych, oryginalnych rzeczy. Świetną bazą do wymyślania nowatorskich ozdób mogą być…balony. Niektóre z nich idealnie sprawdzą się na wystrzałowej imprezie, inne – dodadzą romantyzmu. Oto trzy najciekawsze propozycje, które wykorzystują balony do skonstruowania czegoś zupełnie nowego i inspirującego!

Nowy wymiar konfetti

Konfetti często wykorzystywane jest na różnego rodzaju imprezach – niemal obowiązkowo na urodzinach i zabawie sylwestrowej, nierzadko na weselu i zwykłej potańcówce czy dyskotece. Podobnie jest z balonami, chociaż obecnie nie są już tak modne jak kiedyś. Jak połączyć oba elementy? Najpierw kompletujemy oczywiście balony – w wybranych przez nas kształtach i kolorach.  Im bardziej różnorodne, tym ciekawszy może być efekt. Następnie przygotowujemy pędzel i specjalny klej. Nadmuchujemy balony do maksymalnej objętości, a następnie zawiązujemy. Kolejną czynnością jest oczywiście posmarowanie balonu (jednak nie całego, lepiej do połowy) klejem i szybkie posypanie tej powierzchni właśnie konfetti. Efekt będzie naprawdę zaskakujący. Ciekawym pomysłem może być również własnoręczne wykonanie samego konfetti – najlepiej nadają się do tego kartki błyszczącego, różnokolorowego papieru, które należy pociąć na malutkie kawałeczki.

Żródło: studiodiy.com

Żródło: studiodiy.com

Co potrzeba do przygotowania?

Zobacz to w praktyce! 

Idealne na wesele

Jeśli panna młoda zawsze pragnęła poczuć się jak księżniczka, to zdecydowanie jest to właściwy dzień. Co wywoła u niej tak miłe skojarzenia? Bajkowym drobiazgiem mogą okazać się balony…ubrane w tiul. Umiejętnie zrobione będą świetną ozdobą każdego wesela. Co jest nam potrzebne do ich wykonania? Oczywiście balony, tym razem ważne, by miały raczej jednolity, okrągły kształt – to znacznie ułatwi pracę. Musimy zaopatrzyć się również w tiul, nożyczki i sznurek. Kolor tiulu warto dobrać uwzględniając resztę dekoracji; jeśli nie jesteśmy pewne, jaka barwa byłaby najlepsza, klasyczna biel sprawdzi się świetnie w każdych warunkach. Pierwszym krokiem do stworzenia weselnej ozdoby jest oczywiście nadmuchanie balonów. Następnie kawałkiem tiulu (wcześniej odmierzamy orientacyjną ilość) otulamy balon, tak, by tworzył na nim materiałową, delikatną warstwę. Uwaga: warto zostawić spory kawałek tiulu na dole balonu; tam, gdzie splątujemy balon, przewiązujemy sznureczek, tak, by tiul dobrze się trzymał. Reszta (choć też niezbyt długa) może swobodnie opadać na dół. Ważne: tiul jest na tyle cienkim materiałem, że wskazane jest kupno balonów w tym samym kolorze co tiul, by zbytnio nie prześwitywały.

diy-tulle-balloon

Żródło: sweetsociety.com

 

Co potrzeba do przygotowania?

Zobacz to w praktyce!

 

Nowocześnie, a zarazem romantycznie

Ciekawym pomysłem może być stworzenie…świecącego balonu. Wystarczy, ze przy pomocy baterii i diody LED oraz taśmy izolacyjnej skonstruujemy malutką lampkę, a następnie – jeszcze przed nadmuchaniem balonu – delikatnie umieścimy ją w środku. Przy kilku balonach efekt może być wręcz niesamowity; w tym wypadku technologia zdecydowanie służy romantyzmowi. Jeśli jakiś mężczyzna szuka idealnego drobiazgu dla swojej partnerki, a w dodatku ma ochotę wykonać go własnoręcznie – oto gotowy projekt!

enhanced-buzz-20475-1372776042-2

Źródło: brit.co

 

Co potrzeba do przygotowania?

Zobacz to w praktyce!


Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz