Zrób to sama: Dekoracyjna kula kwiatowa

Wiele z nas lubi eksperymentować z tworzeniem domowych dekoracji, które mogą następnie posłużyć jako zwykła ozdoba stołu lub szafki. Papierowa kula kwiatowa jest jedną z nich, jednak jej zastosowanie może być znacznie szersze- pięknie zrobiona posłuży jako piękna, własnoręcznie wykonana dekoracja ślubna i weselna. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie kilku najprostszych rzeczy.

Pierwszym krokiem jest naturalnie wybór papieru. Najlepiej, jeśli nie będzie zbyt cienki, to nam utrudni późniejsze modelowanie kwiatu. Ważną kwestią jest oczywiście kolor. Nie musimy się ograniczać do jednolitych barw; jeśli wnętrze, które chcemy ozdobić, jest nowoczesne, możemy postawić na kolorowe printy i wzory, mogące w ciekawy sposób układać się na późniejszych „płatkach”. Dużo zależy również od okazji, na którą przygotowujemy taką ozdobę- jeśli robimy to same dla siebie lub rodziny, najważniejsze są nasze upodobania i preferencje. W wypadku potraktowania papierowej kuli jako przyszłej dekoracji na ślub i wesele, należy dokładnie przemyśleć, jaki kolor będzie komponował się z pozostałymi ozdobami. Jeśli nie wiemy, który wybrać, postawmy na klasyczną biel lub ewentualnie beż.

kula00
Zaczynamy od wymierzenia określonych linii na papierze i zaznaczenia ich- na przykład ołówkiem. Ułatwi to nam późniejszą pracę i zapobiegnie ewentualnym błędom. Wymierzyć należy prostokąt o dowolnie przez nas wybranych wymiarach, chociaż pamiętajmy, że w tym wypadku- zawsze lepiej mniej niż więcej. Po wycięciu nożyczkami (lub najlepiej nożykiem do papieru) takiego podwójnego prostokąta (bardzo ważne – przed rysowaniem i cięciem materiał musi być najpierw złożony na pół) zaginamy go w harmonijkę – raz w jedną, raz w drugą stronę. Pamiętajmy, żeby robić to powoli i dokładnie, tak, by potem liście naszej papierowej kuli były równomiernie rozłożone. Kiedy otrzymamy już gotową harmonijkę (lub jak kto woli, wachlarzyk) należy w połowie przewiązać ją miękkim drutem.

kula01

Dlaczego? Po pierwsze, inny materiał nie nadawałby się do tego- sznurek, nitka lub jakikolwiek inny rodzaj tkaniny nie utrzymałby ciężaru naszej przyszłej dekoracji tak dobrze, jak właśnie kawałeczek drutu; ponadto usztywnia on powstającą konstrukcję.

kula03
Przed nami przedostatni etap tworzenia papierowej kuli. Rozchylamy papier tak, by zaczął przypominać wyglądem duży, papierowy kwiat. Jest to możliwe głównie dzięki wcześniej wykonanej na podwójnym materiale harmonijce.

W ten sposób przygotowujemy od kilku do  kilkunastu papierowych kwiatów. Wszystko zależy od wielkości naszej kwiatowej kuli. Następnie za pomocą szpilek przytwierdzamy kwiaty do kuli ze styropianu

kula04

Nasza kwiatowa kula  jest gotowa!

Taka kwiatowa kula będzie przepiękną dekoracją weselnej sali. Można ją zawiesić po sufitem lub postawić na specjalnej podpórce na stole.

kula_top

kula05

A poniżej pełny film z instrukcją przygotowania kwiatowej kuli:

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz