Zrób to sama: Śnieżna kwiatowa kula

Znana jest pod różnymi nazwami:  gipsówka, kaszka,  łyszczec wiechowaty (przyznam, że  ta ostatnia nazwa nie jest  niezbyt atrakcyjna dla ucha). I coraz częściej wykorzystywana jest  w dekoracji kościołów i sal weselnych.  I nic w tym dziwnego, bo gipsówka to kwiat, który idealnie wpasowuje się uroczystość ślubną. Dlaczego?

Białe, drobne kwiaty gipsówki  kojarzą się z delikatnością i niewinnością.  Nie dziwi zatem fakt, że  bardzo często wykorzystywane są przy komponowaniu bukietów ślubnych. Łyszczec  zazwyczaj pełni w nich funkcję dodatku, pięknej delikatnej oprawy dla takich kwiatów jak  m.in. róże. Ale coraz częściej występuje również solo. Jako bukiet, wianek Panny Młodej, czy dekoracja Kościoła lub weselnej sali.

_MG_9417m

Gipsówka w dekoracji stołu (fot. ETNIO)

 

Trzeba przyznać, że gipsówka to kwiat, któremu nie można odmówić uroku. Dziś  pokażemy Wam jak wykorzystać kwiaty gipsówki  w dekoracji wiszącej i zrobić z nich efektowną, piękną białą kulę. Przygotowanie takiej  kuli nie jest byto skomplikowane, ale trzeba wykazać się… cierpliwością i precyzją.

 

Co nam będzie potrzebne?

Zanim  przystąpimy do pracy musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i pomoce takie jak:

 

 

Jak zrobić kulę?

1. Przed rozpoczęciem pracy nasącz nieco gąbkę florystyczną wodą,  żeby była lekko wilgotna.

2. Następnie utnij odpowiednią długość drutu i okręć go dookoła gąbki, pozostawiając pętlę na górze. Drut ma przylegać do kuli, ale nie może  zbyt mocna jej opinać, aby kształt  kuli  nie uległ deformacji.

ŹRÓDŁO: rusticweddingchic.com.

 

3. Potnij gałązki gipsówki na mniejsze „krzaczki” a następnie zacznij  powoli umieszczać  je w gąbce florystycznej,   dbając  jednocześnie o odpowiednie odstępy i gęstość kuli. Aby zapewnić sobie komfort pracy  umieść wcześniej gąbkę na szklance lub specjalnej podstawce.

ŹRÓDŁO: rusticweddingchic.com.

 

 

4. Gdy już ozdobisz kwiatami całą  kulę,   utnij odpowiednią  długość wstążki (taką jaka będzie potrzebna  do zawieszenia kuli na odpowiedniej wysokości) i zawiąż na drucianej pętelce.

ŹRÓDŁO: rusticweddingchic.com.

 

Twoja kula ślubna jest już gotowa!

Taka „śnieżna” kwiatowa kula może zostać wykorzystana na wiele sposób min.  jako dekoracja krzeseł lub ławek w kościele, bukiet ślubny lub dekoracja wisząca w sali weselnej.

 

 

ŻRODŁO: youdoflowers.com

ŹRÓDŁO: passionforflowers.net/

ŹRÓDŁO: esty.com

ŹRÓDŁO: studioblush.com

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page

1 Komentarz w Zrób to sama: Śnieżna kwiatowa kula

  1. Dominika
    10/02/2015 at 09:10 (9 lat ago)

    kiedy najlepiej wykonac taka kule ,dzien przed weselem, dwa dni ?? :) PIekny efekt !

    Odpowiedz
Dodaj komentarz