Jak wybrać firmę dekoratorską?

Z pewnością teraz, po przeczytaniu tytułu tego artykułu zastanawiasz się czy w ogóle potrzebna ci jest firma dekoratorska do organizacji ślubu i wesela. „Czy to jest niezbędne?” – myślisz sobie – „Mam do załatwienia przed ślubem tyle spraw i jeszcze muszę myśleć o firmie od dekoracji? No właśnie… Dlatego zanim odpowiem na pytanie „jak wybrać?”, w pierwszej kolejności wyjaśnię Ci „dlaczego w ogóle wynajmować?” studio dekoratorskie.

Po co Ci studio dekoratorskie?

Czy wynajmowanie firmy dekoratorskiej nie podniesie mi kosztów wesela? Niekoniecznie. Po pierwsze musicie zdawać sobie sprawę z tego, że za dekoracje i tak zapłacicie. W tej czy innej formie. Tak naprawdę koszt dekoracji i kwiatów „kryje się” w cenie wszystkich usług związanych z organizacją ślubu i wesela. Począwszy od wystroju samego kościoła (co łaska dla pana kościelnego), limuzyny (w cenie wynajmu) na sali weselnej kończąc. A na tym wasze wydatki związane z „dekorowaniem” przecież się nie kończą. Przecież trzeba jeszcze zamówić bukiet ślubny dla Pani Młodej, butonierkę dla Pana Młodego, podziękowania dla Świadka, Świadkowej i rodziców oraz inne dekoracyjne gadżety.

Wbrew temu, co Wam się wydaje, wynajęcie firmy dekoratorskiej nie będzie droższe niż załatwianie wszystkiego z osobna.

Te, które wypada mieć i te ponadprogramowe (np. poduszka na obrączki, bańki mydlane). Jak widzicie rzeczy, wnętrz i osób, które trzeba ozdobić na ślub i wesele jest całkiem sporo. I teraz wyobraźcie sobie, że dekorowaniem każdej części tej ślubnej układanki zajmuje się ktoś inny. Co to dla Was oznacza? To, że z każdą z osób odpowiedzialnych za przystrojenie wnętrza czy przygotowujących dekoracyjne akcesoria (florysta, obsługa sali weselnej, pan kościelny, kierowca limuzyny, dorożki itp.) musicie indywidualnie porozmawiać. I każdemu trzeba wytłumaczyć jak ma to wyglądać. A jeśli nie wytłumaczycie? To dekoracje ślubne będą niespójne a Wasza układanka będzie miała puzzle niepasujące do całości. Pomijam fakt, że za każdego puzzla zapłacicie osobno.

fot.imagesource.com

fot.imagesource.com

Firma dekoratorska jest po to, żeby dekoracje na waszym ślubie i weselu łączyła jedna wizja. I abyście nie musieli niepotrzebnie tracić czasu na wymyślanie i tłumaczenie każdemu, jak i czym ozdobić kościół, jakie ma być kolor przewodni, a w jakim odcieniu mają być dodatki oraz jak udekorować limuzynę czy salę weselną.


Zatrudniając profesjonalnych dekoratorów macie pewność, że dekoracje ślubne przygotowane będą:

  • wg jednej koncepcji i przez to spójne stylistycznie przez doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie (florystów, dekoratorów wnętrz, grafików)
  • kompleksowo i na czas
  • otrzymacie produkty wysokiej jakości
  • będziecie mieć możliwość wypożyczenia niektórych elementów dekoracji, dzięki czemu nie wszystko musicie kupować (np. świeczniki, dekoracje ze szkła)

Wbrew temu, co Wam się wydaje, wynajęcie firmy dekoratorskiej nie będzie droższe niż załatwianie wszystkiego z osobna. A ile zaoszczędzicie przy tym czasu? Bezcenne. Skoro już wyjaśniliśmy sobie po co i dlaczego, to przejdźmy do kolejnego zagadnienia, czyli jak wybrać?

 

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze firmy dekoratorskiej?

Firm zajmujących się dekoracją uroczystości ślubnych jest sporo, ale znacznie mniej takich, którym naprawdę warto powierzyć kwestię dekorowania własnego ślubu i wesela. Poniżej przedstawię Wam kilka pytań, które warto zadać przy szukaniu dekoratorów.

1. Czy oferta firmy jest kompleksowa?

Wynajmowanie tego typu firmy ma rację bytu tylko i wyłącznie, gdy oferuje ona kompleksowe usługi, które dotyczyć będą każdego aspektu twojego ślubu i wesela. W standardowej ofercie powinny się znaleźć zatem: dekoracje panny młodej i pana młodego (bukiet, butonierka oraz świadków), dekoracja kościoła (ławki, klęczników, krzeseł, alejki), sali weselnej (stołu Państwa Młodych, krzeseł, stołów gości), zapewnienie atrakcji dla gości (bańki mydlane dla dzieci, lampiony szczęścia dla dorosłych, akcesoria do śmiesznych zdjęć dla wszystkich), itp.

2. Jakie firma ma doświadczenie i jak długo działa na rynku?

To oczywiście kwestia, której tłumaczyć nie trzeba. Dłuższy staż w branży, to większe doświadczenie przy organizacji i dekoracji uroczystości ślubnych i tym samym lepsza jakość tych usług. Przy przeglądaniu oferty zwracaj zatem uwagę na to, jak długo firma działa w tej branży. Jeśli tego nie podaje na swojej stronie WWW – podpytaj. Im dłużej, tym oczywiście lepiej.

fot.imagesource.com

fot.imagesource.com

3. Jakie jest portfolio i realizacje?

Każda profesjonalna firma dekoratorska powinna przedstawić ci swoje portfolio z prezentacją przykładowych realizacji. Takie realizacje firma powinny mieć opublikowane na stronie WWW lub pokazać ci podczas spotkania. Tak naprawdę każdy element oferty powinien mieć swój odpowiednik w portfolio. Na podstawie porfolio masz okazją zapoznać się z poziomem i jakością usług oferowanych przez firmę (podobają się czy nie?) i na tej podstawie określić czy chcesz powierzać im obsługę własnego ślubu. Wcześniejsze realizacje mogą być też inspiracją przy komponowaniu własnych dekoracji. Być może pewne rozwiązania wykorzystasz na swoim weselu?

4. Co myślą o nich klienci?

Sprawdź czy na stronie jest dział z opiniami. A jeżeli nie, to poproś o kontakt do osób, które korzystały z usług tej firmy. Najlepszą rekomendacją są przecież Klienci, prawda?

5. Jak będzie przebiegać współpraca?

Zapoznaj się dokładnie z warunkami współpracy jakie przedłoży ci firma. Czy przygotują przykładowe projekty aranżacji? Czy wykonają je dokładnie wg waszych wskazówek? Kiedy przedłożą do akceptacji? Czy będziecie mieli możliwość ingerencji w projekty? Staraj się unikać firm, które już na etapie konsultacji pobierają opłaty. Pamiętaj, że to Ty jesteś klientem i Ty wymagasz, związku z tym musisz mieć pewność, że to właśnie ta firma potrafi spełnić i zrealizować Waszą wizję niezapomnianego Ślubu.
Dekoracje są istotnym elementem waszego wesele i ślub – pierwszy najważniejszy dzień w waszym życiu (drugim będzie dzień narodzin pierwszego dziecka). Ważne jest zatem, aby przygotowali je ludzie w pełni nastawieni na wasze potrzeby i elastyczni. Profesjonaliści, którym naprawdę zależy na tym, aby Wasz ślub był wyjątkowy w każdym względzie.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz