5 pomysłów na oryginalne zdjęcia ślubne

Zakładając, że ślub bierze się raz w życiu, również jest to często jedyna okazja do zafundowania sobie wyjątkowej sesji fotograficznej. Pragniemy w kadrach zatrzymać emocje, które towarzyszą temu wydarzeniu, chwile, gdy jesteśmy dla siebie nawzajem całym światem. Podsuwamy kilka pomysłów na oryginalne sesje fotograficzne Pary Młodej. Można potraktować to jako przygodę, bądź okazję do zabawy.

 

1. Destroy the dress

To trend, który od kilku lat panuje na rynku fotografii ślubnej. Idea jest taka, że w pewnym momencie sesji Państwo Młodzi przestają przejmować się, że zabrudzi się suknia ślubna, lub poplami garnitur. Czemu nie wskoczyć do wody, biegać po błocie, lub znaleźć się w innej sytuacji, która nie kojarzy się jednoznacznie z sesją ślubną? Często przy tego typu sesjach korzysta się z sukni zastępczej, którą bez żalu zniszczymy. Wiadomo, że jest to zwykle duży wydatek, a na dynamicznym zdjęciu, gdy na przykład wskakujemy do wody, i tak nie widać jej walorów w całej okazałości.

wedding dress and scissors

2. Siła kolorów

Dla wielbicieli prostych, ale efektownych rozwiązań mamy inną propozycję. Państwa Młodych zaopatrujemy w kolorowe barwniki w proszku. Fotograf wykonuje serię zdjęć – od momentu, na którym znajdują się nieskazitelnie wyglądający Młodzi, przez chwile, gdy rzucają na siebie kolorowy proszek, aż do momentu, gdy wspólnie kończą zabawę. To dobry pomysł również na część sesji, wykonywaną z pewnością w innym dniu, niż wesele. Nie ma konieczności ubierania się w garnitur i suknię ślubną. Zdjęcia z użyciem kolorowych farb nawet efektowniej będą wyglądać, gdy bohaterowie sesji założą na siebie proste dżinsy i białe t-shirty.

http://hanssietrainorphotography.com//caption

3. Kontrast

Atrakcyjnie wypadają sesje fotograficzne, podczas których Państwo Młodzi znajdują się w sytuacji, która zupełnie odbiega klimatem od tematyki weselnej. Plac budowy, opuszczone fabryki, tory wyścigowe, festiwale muzyczne. Zasada jest prosta – im dziwniej tym lepiej. To z pewnością rozwiązanie dla par, które nie udają się na plener ślubny w dniu wesela. Zwykle potrzeba czasu na dotarcie w odpowiednie miejsce. Warto też zadbać o oprawę takiej sesji, dobrać do ubrania elementy związane z miejscem, w którym robimy zdjęcia. Na placu budowy mogą to być kaski. Na torze kartingowym zamiast eleganckich butów – trampki. Można posiłkować się również gadżetami wykorzystywanymi w fotobudkach – tabliczki z napisami z pewnością urozmaicą taką sesję.

3960-thickbox_default

4. Inspiracje filmowe

Dla kinomanów lub wielbicieli seriali mamy jeszcze jedną propozycję. Sesja zdjęciowa w klimacie ulubionego filmu, lub produkcji telewizyjnej to rewelacyjna pamiątka dla prawdziwych fanów. Można zainwestować w już gotowe kostiumy, bądź stworzyć je osobiście. Para Młoda w żółtych skafandrach z Breaking Bad, kamper i otwarta przestrzeń – samo wyobrażenie takiej sesji budzi dreszczyk emocji. Prosty, a jednocześnie ciekawy pomysł to wcielenie się w bohaterów filmu Dirty Dancing. Zdobycie, bądź uszycie strojów z ich najbardziej znanego występu nie powinno być trudne. Czarny ubiór Patricka Swayze i różowa sukienka jego partnerki nie powinny sprawić problemu. Sesja w tanecznym klimacie, będzie z pewnością również świetną zabawą dla Nowożeńców.

Więcej inspiracji na naszej tablicy Pinterest!
Obserwuj tablicę Kreatywne zdjęcia ślubne! należącą do użytkownika Moje Pierwsze Wesele.

5. Ekstremalne doznania

Czemu sesji ślubnej nie potraktować jako okazji, do nowych, fascynujących przeżyć. Sporty ekstremalne nie znajdują uznania u wszystkich, jednak odważne pary mogą zaprosić do udziału w nich fotografa. Skok na bungee w sukni ślubnej lub garniturze? Wspólny skok ze spadochronem? Sesja na stoku? Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, odporność psychiczna i konieczność odnalezienia fotografa, który będzie nam chciał w tych wszystkich szaleństwach towarzyszyć.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz