Wesele z kotylionem

Kotylion. Do tej pory nieco zapomniany, w ostatnim czasie wraca do łask. Jak wykorzystać go na weselu?

Czym jest kotylion?

Sama nazwa kotylion (fr. cotillon) pochodzi od zabawy tanecznej o tej samej nazwie, która była bardzo popularna w XIX wieku. W trakcie balu odbywało się losowanie, a potem wyszukiwanie na sali balowej partnera lub partnerki z taką samą odznaką. Po połączeniu w pary posiadacze takich samych kotylionów tańczyli razem.
Współcześnie kotylion to przede wszystkim ozdobna odznaka przypinana do piersi, która ma różną formę i kształt. Zazwyczaj kotylion przypomina wzorowane na orderach małe wstążeczki, rozetki, bukieciki lub kokardy.
Zabawa z kotylionem przez długi czas była nieco zapomniana, ale w ostatnim czasie wraca do łask. I nic w tym dziwnego. To doskonały sposób na urozmaicenie wesela, wyciągnięcie do tańca i zaangażowanie wszystkich gości weselnych, zwłaszcza tych, którzy przyszli na wesele bez pary.

11267432_956880187696529_4500721211618276972_o

Po co stosować kotylion na weselu?

Aby dobrze się bawić i zintegrować.
Kotyliony urozmaicą zabawę weselną. Można je  wykorzystać do klasycznej zabawy tanecznej, w której wezmą udział wszyscy goście weselni. Na początku przyjęcia każdy z gości weselnych dostanie do przypięcia kotylion i w odpowiednim momencie osoby z takimi samymi kotylionami wyszukają się na sali i stworzą taneczną parę. Jest to znakomity sposób na integracje wszystkich gości. A wiadomo,  większa integracja = lepsza zabawa.

Do oznaczenia gości.
Za pomocą kotylionów możemy wyróżnić świadków, rodziców oraz gości ze strony Panny Młodej i Pana Młodego. Uwaga: ważne jest, z której strony przypinamy kotylion. Kotylion przypięty z lewej strony oznacza pannę lub kawalera, a odpowiednio z prawej osobę zajętą, w stanie małżeńskim.

Na pamiątkę. 
Kotylion dla każdego gościa będzie wspaniałą pamiątką, z którą może wiązać się wiele miłych wspomnień. A przede wszystkim będzie przypominał o tym szczególnym dniu Waszego ślubu.

Skąd wziąć  kotyliony?

Kotyliony można wykonać samemu, wówczas będą miały dodatkowy, indywidualny charakter. Jeśli nie mamy na to  czasu i nie czujemy się na siłach najlepiej zamówić je w sklepie z dodatkami ślubnymi. Nie ma jednak znaczenia czy zrobicie je własnoręcznie, czy kupicie w sklepie. Ważne, żeby kotyliony dostarczyły wam wspaniałej zabawy!

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz