Jakie upominki dla gości weselnych?

Ślub to szczególna uroczystość, dzień w którym chcemy naszym szczęściem podzielić się ze wszystkimi. Całą uroczystość planujemy dla siebie, ale i dla naszych gości. By poczuli się ważni, docenieni, często kochani lub obdarzani sympatią. Od niedawna panuje w Polsce moda,  by nie tylko Państwo Młodzi dostawali prezenty.Dostają je też goście. Oto nasz przegląd popularnych upominków wręczanych gościom weselnym.

Kiedyś najczęściej dostawali zdjęcia, zwykle kilka tygodni po weselu. Dziś w dobie aparatów cyfrowych każdy ma od razu zdjęcie Młodej Pary. Wciąż popularnością cieszą się alkohole rozdawane gościom głównie przy pożegnaniu. Dobrze by było gdyby była to wódka weselna, z oryginalną naklejką z tego dnia, warto ją ładnie zapakować, w ozdobne pudełko. Prezentem zwykle jest też ciasto czy kawałek tortu weselnego,  który goście dostają gdy odchodzą, prezent słodki, jednoznacznie kojarzony z weselem. Dobrze jest go ładnie zapakować na przykład w eleganckie pudełka na ciasto.

„Wspaniałych rodziców mam…”

Jednymi z najważniejszych gości na weselu i ślubie są rodzice. Zwykle Państwo Młodzi sami chcą im podziękować, za wszystko, za miłość, wychowanie, za każdy uśmiech i każdą łzę wylaną przez niesforne dzieci. Podczas każdego wesela jest moment,  w którym Pan Młody i Pani Młoda dziękują rodzicom za wszystko. Zwykle to wzruszająca i niezapomniana dla wszystkich chwila, podczas której wręczają rodzicom kwiaty, ale nawet najpiękniejszy bukiet zwiędnie i nic nie pozostanie na pamiątkę po ślubie dzieci. Idealny rozwiązaniem jest przyczepienie do bukietu serca z dedykacją, podarowanie pięknego, spersonalizowanego albumu ze zdjęciami ze ślubu czy pięknie wykonanego podziękowania, które z pewnością wzruszy i zaskoczy Rodziców. Będzie dla nich pamiątką i jednocześnie dowodem naszego przywiązania i miłości.

Świadkowie. Ich również warto uhonorować.

Bez nich wesele nie może się odbyć, a i ślub będzie nieważny. To drugie co do ważności osoby na Waszym ślubie, bez ich podpisu Wasze małżeństwo będzie nie ważne. Warto pokazać im, że wiele dla nas znaczy ich obecność, że cieszymy się, że zostali naszymi świadkami, doceniamy ich pomoc i zaangażowanie. Można kupić dla nich specjalne medale dla świadków, wierszowane i dowcipne podziękowania, które zawsze będą im przypominać ten ważny i dla nich i dla was dzień.

Drobne prezenty dla reszty gości.

Jeśli zakładacie, że dla wszystkich gości przygotujecie drobne upominki z okazji waszego wesela, niech wszyscy dostaną to samo. Mogą to być naprawdę drobne upominki, liczy się przecież gest i pamięć. Warto jednak zadbać o to by były ładnie zapakowane i by przypominały ten dzień. Takim upominkiem mogą być ciasteczka upieczone przez Pannę Młodą podarowane gościom w małych pudełeczkach. Pudełeczka mogą być w kształcie serduszka, mogą to być pudełeczka marynarka pana młodego i pudełeczka suknia pani młodej. Drobnym upominkiem mogą być migdały obtaczane w lukrze czy w czekoladzie zapakowane w ozdobne woreczki.

A dla dzieci…

Dla nich wesele zawsze jest wielkim wydarzeniem. Ślubują ich ukochane ciocie, ulubieni wujkowie, a czasem rodzice. Dziewczynki w pięknych sukienkach, chłopcy w garniturkach bardzo przeżywają takie wydarzenia. Bez ich obecności, radości, śmiechu i tańców wesele nie było by takie same. I im za piękną zabawę, często do upadłego należy się podziękowanie. Niech to będą na przykład bańki mydlane w kształcie serduszka. Wtedy z pewnością mnóstwo baniek na poprawinach macie zapewnione. Z pewnością ucieszą dzieciaki też wszelkie słodycze, ciastka, cukierki, czekoladki.

Upominki dla gości, choć czasem drobne i zupełnie symboliczne, mają dwa zadania. Podziękować im za przybycie i pokazać jak wiele dla nas znaczą. I dodatkowo sprawić im niespodziankę i wywołać uśmiech na twarzach.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz