Ślub na jesieni

Jesień to podobno najpiękniejsza pora roku. Być może dlatego wiele par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego właśnie w jesiennych miesiącach. Pora roku daje również możliwość do niecodziennych dekoracji ślubnych. Jak można wykorzystać „dary jesieni” w dekoracji ślubnej?

Jeżeli chcecie, aby Wasze wesele było wyjątkowe i „klimatyczne”, nie możecie ograniczać się do standardowych rozwiązań i typowych dekoracji. Warto pokusić się o nieco inne podejście do tematu i zainspirowanie się np. porą roku. W tym zakresie zdecydowanie wiele szczęścia mają ci z Was, którzy wyznaczyli swoją datę ślubu w miesiącach jesiennych. Złota polska jesień daje nam wiele wspaniałych inspiracji, które możemy wykorzystać w wystroju sali weselnej. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na weselne dekoracje w jesiennych stylu.

Kolory jesieni

Przygotowując dekoracje weselna inspirowaną pora roku, w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę kolorystykę, jaka dominować będzie w dekoracji. Standardowe kolory jesieni to: złoty, pomarańczowy, brązowy i czerwony. A naszej palecie barw powinna znaleźć się również zgniła zieleń, jak również fioletowy oraz wszelkie odcienie tych kolorów (w wersji pastelowej również).

Liście jako dekoracja

Jesienne liście. Ich kształt i kolory mogą się stać motywem przewodnim wszystkich ozdób weselnych. Do dekoracji możemy wykorzystać autentyczne liście (np. klonu) lub przygotować ich papierowe wersje. Liść jako motyw może znaleźć się np. na zaproszeniach ślubnych lub na etykiecie na stołach gości. Może również zostać wykorzystane jako swoiste confetti (zamiast płatków róż). Jesienne liście warto umieścić w bukietach, które ustawimy na stołach (lub stworzyć bukiety z samych liści). Świetnym pomysłem jest wykonanie oryginalnych latarni ze słoików i liści (poniżej) lub pokrycie liście złotym brokatem oraz zawieszenie ich na ścianie.

Untitled design

Bez dyni ani rusz

Dynia kojarzy się raczej z kulturą anglosaską (w wersji amerykańskiej) i Halloween, ale jest też warzywem bardzo atrakcyjnym pod względem dekoracyjnym. Wydrążona dynia może zostać wykorzystana jako wazon na kwiaty, podstawka do wizytówek, numer stołu, lub piękny lampion. Dynie możemy postawić na stole jako element dekoracji wraz z innymi darami jesieni.

Untitled design (1)

Jesienne kwiaty

W jesiennej dekoracji nie może również zabraknąć jesiennych kwiatów w kolorach żółtych, pomarańczowych i czerwonych, takich jak róże w słoneczniki, lilia tygrysia, celozja i goździk. W pierwszej kolejności muszą się one znaleźć w bukiecie panny młodej oraz butonierce pana młodego. Słoneczniki można z powodzeniem wykorzystać do dekoracji stołów i stworzyć wraz z jesiennymi liśćmi oraz dynią wspaniałą kompilacje jesienno -weselną.

Untitled design (2)
Jesienne kwiaty, liście oraz owoce dają wiele inspiracji do stworzenia wyjątkowych dekoracji ślubnych. Warto z tych pomysłów skorzystać. Będzie romantycznie, oryginalnie i wyjątkowo.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz