Ślub na jesieni? Poznaj wady i zalety takiego rozwiązania

Podczas planowania ślubu jedną z podstawowych kwestii jest wybranie jego daty, w tym pory roku, w jakiej ma się on odbyć. W końcu przychodzi czas na to, by razem usiąść i to ustalić. Jesienne daty ślubu zyskały popularność w ostatnich latach. Dlatego przygotowaliśmy listę wad i zalet stojących za ślubem odbywającym się we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Plusy

  • Piękne otoczenie. Jesień jest często uważana za najpiękniejszy sezon, szczególnie złota, polska jesień, ze wszystkimi zmieniającymi się liśćmi i paletą kolorów pozornie wyjętą ze stron ulubionego katalogu odzieży. Malownicza i uspokajająca atmosfera stanowią idealne tło dla zaślubin. Jesienną kolorystykę łatwo jest przemycić również do dekoracji i detali ślubnych.
  • Łagodna pogoda. W zależności od lokalizacji, pogodę w tym czasie można sklasyfikować jako umiarkowaną. Ponieważ jesień jest okresem przejściowym, nie jest znana z ekstremalnych temperatur, tak jak zima i lato. W ostatnim kwartale roku coraz częściej można przewidzieć dobrą temperaturę, dającą wytchnienie od dość gorącego lata i zimowych mrozów. Nie jest to jednak reguła.
  • Niższe ceny. W październiku lub listopadzie ceny dla większości usług ślubnych znacznie spadają. Ten okres nie jest uważany za „szczytowy sezon weselny”, dlatego możesz uzyskać znacznie lepsze oferty dotyczące takich aspektów, jak sala, fotograf, wystrój etc. Jesień daje duże większe pole do negocjacji warunków finansowych, ponieważ w tym okresie nie ma stuprocentowego obłożenia na usługi.

Minusy

  • Termin. W okresie jesiennym przypada wiele świąt i okazji, które sprawiają, że trudniej jest wybrać odpowiednią datę. O ile Halloween nie jest jeszcze powszechnie obchodzone w Polsce, to jednak Wszystkich Świętych albo Święto Niepodległości sprawia, że na przykład spora grupa gości może w tym okresie planować jakiś wyjazd. Dlatego zaproszenia na jesienny ślub warto wysłać z pewnym przyśpieszeniem. 
  • Nieprzewidywalna pogoda. Minusem tego okresu przejściowego jest nieprzewidywalność pogody. W ciągu ostatnich lat jesień w Polsce jest raczej zaskakująco ładna niż deszczowa, ale to nie znaczy, że ​​Matka Natura nie zaskoczy was wyjątkowo gorącym lub zimnym dniem. Pamiętaj o zakupie eleganckiej parasolki oraz okrycia na suknię ślubną w razie, gdyby pogoda okazała się niespodziewanie brzydka.
  • Oczekiwana estetyka. Weselne inspiracje jesienne są cudowne. Mogą być jednak nieco ograniczające pod względem ogólnego projektu. Wielu gości uczestniczących w ceremonii jesiennej ma nadzieję zobaczyć elementy bezpośrednio odzwierciedlające porę roku, takie jak dynie, wrzosy, jesienne liście, czy typowo jesienne kwiaty. Jeżeli zależy ci na konkretnej kolorystyce albo motywie, może to być ograniczające. Dodatkowo jesienią wybór kwiatów w dobrej cenie nie jest tak duży, jak latem, dlatego musisz się nastawić na pewne kompromisy pod tym względem. 

Jesienny ślub może być naprawdę widowiskowy. W końcu to tylko od was zależy, w jaki sposób wykorzystacie tę porę roku, czy tylko jako szansę na oszczędności, czy też jako inspirację do organizacji całego wesela.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz